Vyslankyně vánoční charitativní akce „Ježíšku, prosím Tě” Marta Slezáková a Daniela Bukovská v sobotu dopoledne završily desítky hodin práce, vybírání příspěvků i dárků a organizování nadílky pro malé obyvatele Dětského domova Racek.

Ti si mohli každý napsat tři přáníčka, které organizátorky zavěsily na vánoční strom na benešovském náměstí, a dárci je mohli podle svých možností vyplnit.
Při svátečním předávání dárků dětem poodhalila Marta Slezáková zákulisí akce.

„Pro nás znamená skutečný příspěvek sto krát víc, než přislíbených 50 tisíc korun, které jsme životě neviděli. Je to o úplně obyčejných lidech,o srdíčku, o radosti dětí, kterou ani dárci nevidí. Přečtou si o ní v novinách a jsou spokojení, že se dárek dostal tam, kam měl,” uvedla organizátorka.

„Moje dcera byla po příjezdu ze školy na náměstí tři hodiny s námi a konstatovala, že by mohla napsat práci na téma jací lidé se účastní charitativní akce. Úplně ty obyčejní. Přijde paní, která má v peněžence dvě stovky a jednu dá na dárek. Pak přijde paní, které má v peněžence tisíce a dá dvacet korun. Charita funguje mezi obyčejnými lidmi,” prohlásila Daniela Bukovská před rozdáním dárků dětem ve věku od 4 do 17 let.

Ty si je v jídelně hned rozbalily a vzájemně si sdělovaly první dojmy. Předtím část z nich předvedla shromážděným dárcům cvičení taekwondo, dívky zapěly romskou baladu a všichni společně s doprovodem klavíru zazpívaly vánoční song. Jako poděkování předala ředitelka domova Hana Urbanová organizátorkám drobné dárky a květiny.