„Naši byli první, celkově při součtu bodů ze všech započítávaných disciplín třetí ve Středočeském kraji," informoval Josef Setnička, ředitel benešovského ÚO HZS.

Benešovsko reprezentovali hasiči Miloš Ježek, Ondřej Mošna, Ivan Fiala, Petr Kirchner, Ondřej Hruška, Jan Beránek, Lukáš Fousek, Jan Kovář a Jakub Wáclavík.

V uplynulých ročnících se benešovští profíci umísťovali uprostřed startovních týmů. Před patnácti až dvaceti roky se benešovští profesionální hasiči umísťovali vždy na čelních místech.

„Vloni se přípravy ujal Miloš Ježek. Měli podporu starších kolegů, kteří místo nich sloužili, a věnovali se tomu hodně i ve volném čase. Nastoupila generace, která chce soutěžit, dělat dobré jméno sboru. Každý z nás je hrdý na jejich úspěchy," upřesnil ředitel odboru.

Na stupínku nejvyšším stanul tým z Berouna, druzí byli hasiči z Kutnohorska

Ke slabině benešovských patřil výstup po hákovém žebříku do 4. podlaží, který se uskutečnil týden před nymburskou soutěží v Krchlebech na Kutnohorsku a započítával se celkových výsledků. Benešovský tým dosáhl na šestou příčku.

„V Krchlebech padl i republikový rekord. My na Benešovsku nemáme věž, aby mohli výstup procvičovat. Ale nejsme v rámci územních odborů sami. Tréninky nám umožnily sousední územní odbory. O to je naše třetí místo lepší," podotkl Josef Setnička.