VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akce v závěru školního roku v ZŠ Dukelská Benešov

Benešov - Každý měsíc na naší škole je nabitý mnoha aktivitami, jež nám zpestřují pobyt ve škole. O těch se může veřejnost dočíst na webových stránkách školy  nebo i v našem školním časopisu Labyrint, který je také ke shlédnutí na školním webu.

7.6.2013
SDÍLEJ:

Školní akce ZŠ Dukelská Benešov. Foto: archiv ZŠ Dukelská

Květen začal zájezdem do Drážďan, který se uskutečnil 3. května. Žáci 2. stupně se brzy ráno vydali například do míst, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku, do zámku Moritzburg, nebo pluli historickým kolesovým parníkem do zámku Pillnitz. Samozřejmě součástí byla prohlídka samotných Drážďan.

Dále se uskutečnil  závěrečný cyklistický kurz 9.C, naší třídy se sportovním zaměřením, kdy žáci v průběhu šesti dní najezdili několik desítek kilometrů okolím Sedlčan.

V témže čase se uskutečnil  ve 4. a 5. třídách za vydatné spolupráce s Policií ČR a Hasičského záchranného sboru Den s Ajaxem. Děti si vyzkoušely znalosti z dopravní výchovy, prozkoumaly policejní vůz a motorku, dozvěděly se o cvičení policejních psů, a dokonce se blíže seznámily s různými druhy zbraní.

Nejkrásnější měsíc v roce byl vyhrazený školním výletům. Bohužel letos počasí nebylo zrovna pěkné, přesto se několik výletů vydařilo. První třídy  vyrazily do ZOO Větrovy v Táboře, kde pro ně byl připravený program Pohádková ZOO.

Druhé třídy cestovaly na zámek Radíč, kde si děti kromě prohlídky zámku zahrály na prince a princezny a ještě stačily navštívit farmu Václava Vydry, u něhož se dozvěděly mnoho poučného o životě koní.

Deváťáci absolvovali zájezd do Kutné Hory, počasí jim přálo, takže si svůj poslední školní výlet užili.

Sedmáci se zase vydali do Tábora, kde navštívili Muzeum husitství, Muzeum čokolády a marcipánu, a samozřejmě si nenechali ujít táborské podzemí.

Jedna ze 6. tříd jela do města rekordů Pelhřimova a dále do Chýnovských jeskyní. Další šesťáci pojali výlet akčně, nejprve si zaplavali na Měříně a pak si zahráli hru Batllefield Live na Barochově. Samozřejmě byly plánované celý rok různé exkurze, sportovní turnaje a další činnosti nad rámec běžné výuky.

Na pondělí 27. května připadly přijímací zkoušky do třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy, kam se letos hlásilo přes čtyřicet dětí.

Tečku za měsícem udělal Den dětí. Děti se samozřejmě neučily a byl pro ně připraven program ve spolupráci se Střední zemědělskou školou. Pro 1. a 2. třídy vymysleli program sami osmáci a deváťáci.

Redaktoři školního 
časopisu Labyrint

Autor: Redakce

7.6.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Ilustrační foto

Braný vymazal Koštíře a Nespeky přivezly domů tři body

Nádvorník loupil ve Vlašimi

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi nastoupili ve Fortuna národní lize proti Táborsku, které vede bývalý trenér hráčů zpod Blaníka Roman Nádvorník a ten je nepotěšil, když si domů odvezl bod a ještě naříkal, že je to málo. „Měli jsme mít tři, ale to by Musiol musel proměnit sólo za stavu 2:1,“ zlobil se trenér Táborska Roman Nádvorník. Vyhrát chtěl i domácí kouč. „Bod je málo. Většinu zápasu jsme měli herní převahu, ale selhali jsme v obranné fázi, kde jsme si nepohlídali standardní situaci a rychlé protiútoky Táborska,“ byl zklamaný Petr Havlíček.

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

KRÁTCE: Ve volební místnosti viděla policistu poprvé

Benešovsko - Přinášíme vám postřehy z voleb v regionu.

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení