Důvodem je další pokračování výstavby IV. železničního koridoru. Výluka na této části trati skončí za týden, 1. dubna.

„Dělníci po tu dobu budou vkládat provizorní výhybky a budovat nové nástupiště ve Voticích,“ připomněl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

To ale nebudou jediné práce spojené s modernizací trati. Od úterý 30. března do 1. dubna se souběžně s uvedenou výlukou uskuteční stavební práce také mezi Heřmaničkami a Táborem.

„V těchto dnech nebudou jezdit vlaky Českých drah v celém úseku mezi Olbramovicemi a Táborem. Osobní vlaky budou nahrazeny v celém úseku Benešov - Tábor,“ upozornil Pošta s tím, že vlaky mezi Heřmaničkami a Táborem neměly původně jezdit mezi 23. a 24. březnem.

České dráhy ale s ohledem na větší pohodlí cestujících obě výluky naplánovalo a také uskutečnilo ve stejnou dobu. Cestující tak nebudou muset přestupovat do autobusů dva týdny po sobě.

Po dobu zastaveného provozu bude platit výlukový jízdní řád. I ten přinese změny.

Od čtvrtka od 19 hodin do pondělní půlnoci nahradí osobní vlaky v úseku Benešov – Heřmaničky autobusy. „Autobusy nahradí i rychlíky, a to v úseku Olbramovice – Sudoměřice u Tábora.

Rychlíky Praha – Salzburg – Praha pojedou v úseku Praha – Olbramovice a zpět bez lůžkových a lehátkových vozů. Cestující s příplatkem do těchto vozů budou mít mezi Prahou a Olbramovicemi zarezervována místa v první třídě,“ sdělil Pošta.

Po první fázi výluky začne druhá. Od půlnoci 30. března do 1. dubna do 18 hodin hodin práce přeruší provoz v úseku Olbramovice - Tábor. Osobní vlaky nahradí autobusy v celém úseku Benešov – Tábor, rychlíky pak v úseku Olbramovice – Tábor.

Na zastávky náhradní dopravy ČD upozorní cestující ve stanicích a zastávkách.