Před 18. hodinou v lokalitě Jarov nedaleko Dolních Břežan voda naplavila sesunutý materiál nejen na koleje, ale i na silnici v sousedství, vedoucí Břežanským údolím podél Vltavy od pražských Komořan k Vranému nad Vltavou. Kameny částečně zasáhly i jedno auto. Ženě, která byla uvnitř, pomáhali dostat se ven svědci; vyvázla bez vážnější újmy.

Na trati se zastavil provoz v úseku mezi Prahou-Zbraslav a Vraným nad Vltavou. Ještě večer se pustili do odklízení profesionální i dobrovolní hasiči a pracovníci Správy železnic; pokračovat však bude třeba také v sobotu. Obnovení provozu závisí podle informací správce trati na postupu prací.

Vlaky na linkách S8 a S88 zastoupila náhradní autobusová doprava, které byla zajištěna během pátečního večera. Bez náhrady zrušeny (či správněji odřeknuty), a to v celé své trase mezi pražským hlavním nádražím a Týncem nad Sázavou, jsou v sobotu jízdy Posázavského motoráčku: vlaky Sp 1276 a Sp 1277. Jde o historický „výletní“ vlak provozovaný společností KŽC Doprava, avšak zařazený do systému dopravní obslužnosti PID.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.