Proto také nevyhodnotili utkání třetí nejvyšší soutěže jako rizikové. V Benešově totiž hostuje od 10.15 hodin jen sparťanská rezerva. Nejspíš i proto zůstala otázka směřovaná na Policii ČR Benešov bez odpovědi a místo ní do redakční pošty dorazila zpráva od strážníků. „Městská policie Benešov posiluje výkon služby na trojnásobek běžného výkonu služby,“ sdělil s pozdravem velitel strážníků Radek Stulík.

Během zmiňovaného červnového duelu pojali pořadatelé utkání jako slávu před zápasem připravili program i pro malé děti. I jejich rodiče se pak docela divili, jakou atmosféru tohle nevýznamné klání mělo.

Policisté na základě zjištěných poznatků přijali opatření, do kterého se zapojili policisté z Benešovska i dalších okresů, pořádkové jednotky krajského ředitelství PČR a také benešovští strážníci. To vše kvůli zhruba pětistovce sparťanských fandů. Jeden z nich ničil zařízení stadionu a jeho pacifikaci rychle zvládli strážníci.

Obdobně jako konflikt dvou příznivců Sparty, kteří se dostali do křížku s pořadateli. Opatření pak zhodnotil i předseda SK Benešov Tomáš Novák. „To, jak rychle a profesionálně vyřešili policisté rodící se konflikt, zaslouží dík,“ řekl.