Pošestnácté se v soboturozvine v přírodním divadle v konopišťském přírodním divadle hudební festival Folkový kvítek 2007.
Zatím co dnes budou technici stavět v Konopišti scénu, stánky a další nutné objekty, v Jílovém u Prahy budou očekávat pořadatelé turisty na startu pátého ročníku nočního pochodu „Konopišťská Kanada“. V cíli na dálkoplaze čeká vyhrazený kemp. Zde každoročně probíhá v altánku „Divoká scéna“, kde se hraje a zpívá až do bílého rána.
Už zítra v 9 hodin se otevře vstupní brána areálu, kde budou pro děti připraveny různé soutěže, lezení v lanoví pod dozorem zkušených horolezců, jízda na koních, plavba na raftu po rybníce a rýžování zlata na potoce.
V 11 hodin zahájí oblíbená dvojice moderátorů strojvedoucí Vláďa Růža a soudní patolog Radek Havel patnácti hodinový hudební maratón.
Ve čtyřiceti minutových blocích vystoupí nejen naprosto známí umělci, ale také postoupivší finalisté dětské, autorsko-interpretační soutěže z celé České republiky, kteří se budou ucházet o prestižní cenu Folkový kvítek 2007.
V rámci programu bude pasován v pořadí již sedmý Rytíř Českého a Moravského folku podle hlasování diváků na webových stránkách festivalu.
Ukončení festivalu předpokládají pořadatelé na nedělní třetí hodinu ranní.
Akci pořádá KVĚT – sdružení klubů dětí a dětských domovů v ČR za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Případný výdělek je každoročně využíván na celoroční činnost pro 1400 dětí z 54 dětských domovů. Více informací můžete najít na www.folkovykvitek.cz.