Nejméně třicet, nejvýše dvaapadesát týdnů. Tak dlouho má trvat generální oprava krytého plaveckého bazénu v Benešově. Právě tak se ale od sebe také liší nabídky uchazečů o zakázku města ve výši 80 milionů korun.
Firmu, která nabídne nejlepší podmínky, pak doporučí výběrová komise radě města. Ta návrh přijme, nebo rozhodne o jiném zhotoviteli.
„Mělo by se tak stát ve středu,“ uvedl Pavel Khek, ředitel Městských sportovních zařízení Benešov, správce bazénu.
Samotné práce by měly podle předpokladů investora začít v okamžiku, kdy rozhodnutí rady nabyde právní moci.
„Předpokládám, že se začne stavět nejpozději koncem července,“ potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský.
Neúspěšné firmy se sice mohou do patnácti dnů odvolat a do třiceti dnů mohou dokonce se svým protestem oslovit Úřad pro hospodářskou soutěž, a tím práce pozdržet, ale takový krok v Benešově nečeká asi nikdo.
„Při odvolání u Úřadu pro hospodářskou soutěž musí žadatel složit jistinu ve výši jednoho procenta ceny díla, tedy osm set tisíc korun. V případě, že neuspěje, peníze zpět nezíská,“ vysvětlil Khek.
Generální oprava bazénu zajistí změnu technologií úpravy a ohřevu vody, zázemí pro návštěvníky, ale i novou bazénovou antikorovou vanu.
„Dotace jsme nesehnali, celá investice je v režii města. Letos na opravu vydáme šestatřicet milionů, příští rok zbytek,“ vypočetl Tichovský.
Rekonstrukci však kromě kladů doprovodí i jeden velký zápor. Kvůli dočasně ukončenému provozu Městská sportovní zařízení propustí až 15 svých zaměstnanců.
„O tomto kroku jsme je informovali už loni v prosinci. Navrhli jsme jim, aby u nás zůstali co nejdéle,“ sdělil Pavel Khek.
I tak ale plavčíci, pracovníci plavecké školy nebo pokladní musejí počítat s tím, že ještě tento měsíc dostanou výpověď . „Po tříměsíční výpovědní lhůtě dostanou ještě tři měsíční mzdy odstupného, takže budou do konce roku platově zajištěni,“ řekl ředitel MSZ Benešov.
V případě vzájemné dohody se téměř všichni propouštění zaměstnanci Městských sportovních zařízení na svá místa zase vrátí. Kvůli novým technologiím ale pracovních míst ubyde.
„Bude se to týkat asi dvou až tří lidí,“ dodal Pavel Khek s tím, že rekonstrukce krytého plaveckého bazénu by měla trvat do května či června 2010.