Řidiči by měli všech možností nového kruhového objezdu na silnici I/3 začít využívat už v závěru letoška. „Vzniká tam spirálová okružní křižovatka,“ potvrdila mluvčí investora, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Nina Ledvinová.

Termín jejího kompletního dokončení, by měl následovat v prvních měsících příštího roku. „Díky uspořádání jízdních pruhů nebude už docházet ke smrtelným nehodám v okamžiku, kdy auta odbočují při jízdě od Prahy na Tábor doleva, do Křižíkovy ulice,“ připomněl bezpečnostní přínos nové stavby dopravní inženýr Roman Tichovský, ale poznamenal, že dopravně kruhák tak velkým pokrokem nebude.

„Kvůli hustému provozu se dá očekávat, že se fronty aut budou tvořit před kruhovým objezdem z obou hlavních směrů,“ tuší s tím, že to tak bude nejméně do doby, než Ředitelství silnic a dálnic kolem Benešova vybuduje zahloubení mezi městem a konopišťským zámeckým parkem.

To s sebou přinese také rozšíření silnice I/3. Právě stavba tunelu s turbokřižovatkou U Topolu a její průjezdností, velice úzce souvisí. Kromě odvedení dopravy pod povrch se zvýší množství aut, která plynule projedou. Díky rozšíření s uspořádáním jízdních pruhů na 2+1.

Než se tak stane, obává se Roman Tichovský toho, že jízdu ulicemi Benešova zvolí už při pouhém náznaku kolony a zácpy na I/3 mnohem větší množství motoristů, než v současné době.