Desítky dětí dorazily v sobotu odpoledne 8. listopadu oslavit fungování svého kroužku do vlašimského KD Blaník, v jehož prostorách se mohly vyřádit, zatancovat si a zasoutěžit. Byla pro ně připravená hudba, různé soutěže i narozeninový dort. „Dětem se to líbilo, byly nadšené,“ glosovala akci Hanka Pavelková, jedna ze dvou hlavních organizátorek slavnostního odpoledne. „Dětí přišlo opravdu hodně, což nás moc potěšilo,“ usmívala se i druhá z pořadatelek Jana Srbová. Za roky fungování klubu prošlo Sluníčky přes sto dětí. Některé z nich se v sobotu ke Sluníčkům na chvíly vrátily.
Dětské úsměvy a veselá očka sama o sobě prozradila nadšení dětí, přesto malý Lukáš přidal za všechny i slovní hodnocení akce: „Dobrý to bylo.“
Slavnostní akci přišla svou návštěvou podpořit i ředitelka vlašimského MěDDM Pavla Homolková, která měla pro Sluníčka jen slova chvály. „Úžasný! Hrozně dobrý nápad, jsem překvapená kolik lidí dorazilo a tančilo, včetně tatínků. Sluníčka moc chválím a obdivuji jakou práci pro malé děti dělají.“
V rámci své činnosti Sluníčka připravují pro předškolní děti spousty zábavných i poučných programů. Během roku mohou děti cvičit, sportovat, malovat, seznamovat se s přírodou apod. Kroužek vhodně využívá spolupráce s vlašimskou Městkou policií, místními hasiči, Ekocentrem i jinýmy institucemi a dobrovolníky. Troufnou si i na zkrášlování okolí. V říjnu děti s rodiči například přemalovaly zcela posprejovanou kapličku za Vlašimí.
Již na dnešek (úterý 11.11.) mají Sluníčka připravenou pro děti další perličku. Půjde o Svatomartinské slavnosti, v jejichž rámci děti nejprve v podvečer zhlédnou v místním Ekocentru pohádku a následně se vydají na lampiónový průvod parkem. „S dětmi budeme čekat na Martina na bílem koni,“ usmála se při přiblížení programu večera Hanka Pavelková.