Koná se již třetím rokem a pracovnice benešovské knihovny čekají opět velkou návštěvnost. Jak uvedla Markéta Kalendová z dětského oddělení MK, loni se zajímavého programu účastnilo více než osmdesát dětí v doprovodu svých rodičů a prarodičů.

Součástí akce je opět Soutěž o nejlepší vanilkové rohlíčky, kdy děti spolu s maminkami mohou přinést rohlíčky k ochutnání. Z nich pak sami návštěvníci určí, čí byly ty nejlepší, a výherce dostane krásnou cenu.

„Samozřejmě se děti opět setkají u příjemného čtení s Pohádkovou babičkou a Pohádkovým dědečkem," poznamenala Markéta Kalendová s tím, že v průběhu dne se kromě jiného budou čtenáři moci zahřát u dobrého vánočního čaje a sladkých dobrůtek.

Markéta Kalendová zároveň představila akci, u které doufá, že bude fungovat i v budoucnu. Na Den pro dětskou knihu se pracovnice dětského oddělení Městské knihovny Benešov chystá představit projekt Pošli radost dál.

„Čtení je totiž radost, a proto děti budou moci do knihovny přinášet knížky, které už mají přečtené. Ty se tak dostanou dál k dalším malým čtenářům, které si je nemohou dovolit," vysvětila záměr knihovnice a dodala, že osloví učitelky ve školách, které pak těmto dětem knížku předají, třeba jako odměnu.