První schůze zastupitelů po prázdninách má 28 bodů
Benešov – Celkem osmadvacet bodů připravilo k projednávání vedení města pro první poprázdninové jednání zastupitelstva. Koná se už ve středu 13. září od 18 hodin v KD Karlov. K pro občany nejzajímavějším bodům se přiřadí dva. Politici budou diskutovat a také hlasovat o udělení souhlasu s přípravou využití pozemků v někdejších Táborských kasárnách společností TNI Group. Akciovka tam chce postavit zábavní park. Druhým bodem, který také ovlivní život ve městě, bude návrh na odkoupení pozemků od ČD v Nádražní ulici. Město je potřebuje pro stavbu dopravního terminálu.

Senior taxi v Poříčí pokračuje
Poříčí nad Sázavou – Poříčští senioři využívají od dubna za symbolický poplatek služeb taxislužby. Jelikož se služba osvědčila a od zahájení provozu se uskutečnilo přes 160 jízd, obec poříčské seniory vyzývá, aby si zařídili novou průkazku. Ta bude platit od října do konce roku a zájemci si ji mohou vyzvednout na obecním úřadě či si ji objednat přes telefon i email. Následně jim bude doručena domů. Taxislužba jezdí na zavolání mezi Poříčím a Benešovem.

Den nepůjde elektrický proud
Pyšely – Spotřebiče na elektrický proud si nezapnou obyvatelé Pyšel ve středu 27. září od 7.30 do 18.30. Elektrika nepůjde v ulicích Čtyřkolská, Na Brabenčí, Na Košíku, Na Louce, Na Ohradě, Pod Loretou, Polní, Prosluněná, Senohrabská a Náměstí T.G.M., stejně tak i v Nové Vsi.