Vytvoří si vlastní sněžítko
Benešov – Při zimním tvoření si zájemci v klubovně benešovského Domu dětí a mládeže vyrobí vlastní sněžítko. Lekce začne ve středu 17. ledna ve 14 hodin a skoční o dvě hodiny později.

Daniel Radcliffe se ztratí v džungli
Benešov/Vlašim - Nedotčený deštný prales v Amazonii je nejen místem úchvatné přírody, ale i nepropustnou a nebezpečnou džunglí. To na vlastní kůži zjistí trosečník z amerického dobrodružného filmu Ztracen v džungli, kterého hraje herec Daniel Radcliffe. Akční snímek mohou zájemci zhlédnout v benešovském i vlašimském kině ve středu 17. ledna od 19.30. Naopak ve čtvrtek 18. ledna bude na programu obou biografů úplně jiný snímek, u kterého se diváci od 19.30 spíše zasmějí. Komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je český film režiséra Filipa Renče a vypráví o životních peripetiích Olgy.

O slavném biologovi z Pyšel povypráví během přednášky
Týnec nad Sázavou – Vlastivědný spolek Týnce nad Sázavou pořádá opět zajímavou přednáškou, tentokrát s podtitulem Svoboda Emanuela Rádla. Emanuel Rádl se narodil v Pyšelích v roce 1873. Byl významným českým biologem a filosofem, která zastával Masarykům kritický realismus. V mládí také navštěvoval benešovské gymnázium. Týnecké setkání o známém učenci se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna od 17.30 ve velké zasedací místnosti týneckého Městského úřadu. Přednášejícím bude Matěj Moravanský.

Děti se při pohádce dozví, že princezna je hloupá Madla
Benešov – Divadelní pohádka Princezna je hloupá Madla vypráví o jedné vznešené dívence, která nikoho v celém království neposlouchá, a je drzá i na pana krále. Proto se pohádkový dědeček rozhodne, že princeznu odčaruje k pasáčkovi, u kterého se má napravit. Jenže to není až tak snadné. Než se jí to podaří, nikdo princezně neřekne jinak než hloupá Madla. Představení pro děti začne ve čtvrtek 18. ledna od 17 hodin v benešovském Městském divadle Na Poště.Zjistí, jak se správně nalíčit
Vlašim – Sama sobě vizážistkou. Tak se jmenuje kurz lektorky Jany Kupsové, který se bude konat ve vlašimském Spolkovém domě v sobotu 20. ledna od 9 do 12 hodin. Při tříhodinové lekci se přítomné naučí jak se správně nalíčit, či jak má vypadat večerní a denní make up. S sebou je nutné donést to, co běžně samotné ženy k líčení a péči o pleť používají, tedy nejen kosmetiku, ale i odličovací potřeby.

V sázavské huti pořádají pro kreativce zajímavé kurzy
Sázava – Na kreativní kurzy se mohou přihlásit ti, kteří se chtějí naučit nové, zajímavé techniky související se zpracováním skla. Dohromady tři lekce se budou konat v sobotu 20. ledna od 10 do 18 hodin v sázavské huti František. Zájemci se mohou zúčastnit kurzu pískování skla, vinutí perel či klasické vitráže.

Keramiku vyrobí malí i velcí
Neveklov – Jarní a velikonoční dekorace budou vyrábět v sobotu 20. ledna a v neděli 21. ledna v keramické dílně, která se nachází v neveklovské základní škole. Tvořit mohou malí i velcí zájemci. Příchozí ale budou rozděleni do několika skupin v rámci celého dne, podle věku i zkušeností. Nutné je, přihlásit se předem.

Starý kočár a lékařskou brašnu poptávají kvůli průvodu
Pyšely – Starý kočár pro miminko a lékařskou brašnu poptávají organizátoři pyšelského Masopustního průvodu, který se koná 3. února. Kočárek by měl být minimálně dvacet let starý tak, aby se hodil do průvodu hodil. Dobrovolník, který by měl k věnování tyto předměty pro tradiční pyšelskou taškařici, nechť se ozve pracovnicím kulturního a informačního centra města Pyšely. Kočár i brašna následně poslouží jako stálé rekvizity. 

Univerzita třetího věku zahajuje další semestr
Votice – Zájemci o studium na Univerzitě třetího věku se mohou přihlásit ve votické Městské knihovně. A neměli by určitě zahálet. Další semestr totiž začne již 6. února. První setkání na začátku února bude zároveň nezávazné. 

Prsní poradnu otevřou častěji
Benešov – Prsní poradna při benešovské nemocnici rozšíří svou otevírací dobu. Od začátku února budou moci pacientky docházet nejen každé úterý od 10 hodin do 11.30, ale také každý pátek od 11 do 12 hodin.