Živý přenos opery Bohéma má na programu biograf
Benešov/Vlašim - Známou operu Bohéma od Giacoma Pucciniho mohou zhlédnout diváci v benešovském i vlašimském kině v sobotu 24. února od 19.30 v živém přenosu přímo z newyorské Metropolitní opery. V inscenaci se představí špičkový ansámbl mladých pěvců a pěvkyň v čele se Sonjou Jončevou v roli Mimi, do níž se zamiluje vášnivý básník Rodolfo v podání Michaela Fabiana.

V aule odehrají pohádku O pejskovi a kočičce
Benešov - Představení benešovského Mateřského centra Hvězdička, které je určeno pro mladší děti, bude připraveno v aule gymnázia Benešov ve středu 21. února od 17 hodin. Půlhodinová pohádka O pejskovi a kočičce malé diváky naučí, jak se soustředit v novém prostředí na krátkou pohádku.Laureát ceny Magnesia Litera přijede do Benešova
Benešov - Autorské čtení překladatele a vysokoškolského pedagoga Stanislava Rubáše, laureáta ceny Magnesia Litera 2015 za překladovou knihu, se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 19 hodin v benešovské Café na slovíčko na Masarykově náměstí. Čtení bude věnováno překladům Shakespearových sonetů.

Tři umělkyně vzdají hold známé Emě Destinnové
Vlašim - Mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová, klavíristka Ladislava Vondráčková a herečka Barbora Šporclová Kodetová vystoupí ve čtvrtek 22. února ve vlašimském zámku, aby vzdaly hold známé české pěvkyni. Hudebně literární pořad s názvem Královna zpěvu Ema Destinnová začne v 19 hodin.

Při kurzu se naučí starému, drátenickému řemeslu
Neveklov - Kurzu Drátování pro začátečníky se mohou zúčastnit zájemci ve čtvrtek 22. února od 18 hodin v keramické dílně neveklovské základní škole. S sebou je nutné pouze donést různé druhy kleští, hadřík, náplast bez polštářku a náplast s polštářkem. Také by se měli zájemci přihlásit na akci předem.

Kapela z Benešova zahraje doma
Benešov - Rocková kapela Ruce Nohy vystoupí ve své domovině. Benešovští muzikanti zahrají v sobotu 24. února od 20 hodin přímo v okresním města, a to v Music Club Pošta.