Na místo vyrazili pomoci hasiči. „Osoba spadla do řeky a nemohla vylézt na břeh,“ potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. „Pomáhali jí jak profesionální hasiči z Benešova, tak jejich dobrovolní kolegové z Nespeky. Hasiči ženu dopravili na břeh a poskytli jí nezbytnou první pomoc spočívající v zahřívání. Současně pro pacienta přijela také sanita zdravotnické záchranné služby.

Benešov hledá firmu, která vybuduje dopravní terminál

Benešov – Výběrové řízení na stavbu dopravního terminálu v Benešově, zveřejnila na úřední desce, tedy i na svém webu, benešovská radnice. Dílo, které i díky podchodu pod silnicí v Nádražní ulici „sjednotí“ vlakové s autobusovým nádražím, má stát téměř 139 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Výběrové řízení zákon klasifikuje jako otevřené řízení v nadlimitním režimu. Hodnotícím kritériem v něm bude výše nabídkové ceny. V rámci veřejné zakázky se vítěz tendru zaváže postavit dopravní terminál.

Stavbu železničního koridoru úplně nezastavily ani mrazy

Voticko – Žádná omezení silniční dopravy by neměla překvapit ve druhém měsíci roku motoristy, kteří ke svému cestování využívají silnice poblíž staveniště IV. železničního koridoru. Ten vzniká na jihu Benešovska, přesněji mezi Sudoměřicemi na Táborsku a Voticemi. Až k nim už je trať od Benešova dvoukolejná. Na samotné železnici to ale bude, proti silnici, jiné. Tam investor, Správa železniční dopravní cesty, plánuje výrazné omezení železničního provozu. Samotné práce na uvedené části IV. železničním koridoru odstartuje naplno až příznivější počasí. Zatím na České Sibiři dost mrzne. V současné době se proto práce schovaly pod zem. Tuneláři totiž razí jeden z tunelů, Deboreč.

Radnice prodlužuje smlouvu, vyjádřit se k ní může každý

Benešov – Každý dospělý člověk se může vyjádřit k záměru radnice spočívajícím v uzavření dodatku ke smlouvě staré čtyři roky. V uvedeném případě jde o pronájem parkovacího stání pro osobní automobil v bývalé výměníkové stanici. Ta stojí v ulici Na Bezděkově. Nová smlouva má trvat dalších pět let. Občané se mohou vyjadřovat až do čtvrtka 7. února.

Rady si lze přečíst v nově vydané publikaci úřadu

Benešovsko – O tom, jak podpořit a pomoci v nelehké životní situaci, informuje obyvatele města nová brožurka. Tu vytvořilo město Benešov a pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s odborníky z Centra adiktologických služeb v Benešově. „Jak na to se mohou dozvědět například i těhotné ženy a rodiče, kteří by mohli mít nebo již mají, nějaký problém se závislostmi. A to ať už na alkoholu či jiných návykových látkách,“ připomněla Gabriela Škoulová z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Benešov s tím, že uvedený problém se netýká přímo jen drogově závislých, ale také rodin, kde se konzumuje alkohol pravidelně a ve větší míře.

Nevymetený komín pozlobil majitele chaty ve Lštění

Lštění – Klasický obrázek požáru komína, respektive sazí vznícených v komínovém tělese, se naskytl hasičům, kteří dorazili v úterý 22. ledna po jedenadvacáté hodině na místo ohlášeného požáru ve Lštění. Při události se nikdo nezranil. Na místě zasahovaly jednotky hasičů z HZS Benešov a SDH Čerčany a Lštění.