Za 90 tisíc dotací nechala společnost Matana restaurovat náhrobky na židovském hřbitově v Měchnově. Římskokatolická farnost Poříčí nad Sázavou využila příspěvek 240 tisíc korun na výměnu krytiny nad presbytářem v kostele sv. Havla. V Pyšelích Římskokatolická farnost Jílové u Prahy opravovala díky 371 tisícům korun střechu fary. Dalších 300 tisíc korun pak ministerstvo kultury poskytlo Stele Průchové na obnovu fasády, střechy a věžičky na venkovské usedlosti v Žabovřeskách.

Do Kamberku se sjedou za zábavou

Kamberk – Mikulášskou zábavu pro mentálně postižené a také kamberské děti, chystá na čtvrtek 6. prosince odpoledne obec Kamberk společně s táborským Denním a týdenním stacionářem Klíček. Od 14 hodin v sále tamní restaurace začne taneční rej klientů z celkem třinácti ústavů.

„Tentokrát je přihlášen rekordní počet lidí, kterých k nám má přijet i se sedmadvacetičlenným dozorem, 140,“ informovala starostka Kamberku Alena Jenšíková s tím, že Mikulášská zábava je pořádána díky sponzorům, mezi něž se řadí také obec. Akce má v Kamberku tradici od roku 2005. „Tentokrát to bude už deváté setkání,“ upřesnila starostka.

Radovan Cáder připomene legionáře

Týnec nad Sázavou – Rekrutovali se čeští legionáři také z mužů z Benešovska? Bezpochyby. I Podblanicko bylo zdrojem rakouskouherských vojáků, kteří se nakonec zasadili o vznik ČSR.

Právě o nich bude ve čtvrtek 6. prosince od 17.30 hodin, při přednášce nazvané Legionáři na Benešovsku, hovořit ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Týnec nad Sázavou, ředitel Muzea Podblanicka, Radovan Cáder. K tomu ho pozval Vlastivědný spolek Týnce nad Sázavou.

Křížením ulic se má jezdit v neděli

Benešov – Dopravě zcela uzavřená křižovatka Husovy a Tyršovy ulice, měla podle už dříve několikrát upravovaných termínů začít sloužit motoristům v pondělí 3. prosince. Podle aktuální informace z benešovské radnice, ale motoristé musejí ještě nějaký den počkat. První auta by podle radničního webu měla místem projet v neděli 9. prosince.

„Uzavírka křižovatky ulic Tyršova – Husova se na základě žádosti společnosti Sládek Group a.s. a souhlasu města Benešova prodlužuje na termín do 9. prosince 2018,“ stojí na webu červené na bílém. Objízdná trasa měří zhruba kilometr a vede po místních komunikacích ulicemi Karla Nového, Dukelskou a Tyršovou.

Proberou rozpočtové opatření i rozpočet

Týnec nad Sázavou – Dvacet bodů má poslední letošní schůze zastupitelů Týnce. Ve velké zasedačce městského úřadu v ulici K Náklí, se bude konat v pondělí 10. prosince od 17 hodin. Kromě jiného projednají politici poskytnutí darů TJ Jawa Pecerady a FK Týnec nad Sázavou, dotací na rok 2019 Pečovatelské službě Benešov, organizaci Ruah a obecně prospěšné společnosti Posázaví.

Jednat se bude i o dalším prodloužení poskytování dotací na podporu výstavby nových studní a své si budou moci v návrzích a připomínkách říci i občané. Nejspíš nejdůležitějšími body jednání bude diskuse a hlasování o rozpočtové opatření pro letošek a rozpočtu města na rok následující. Mluvit se ale bude i o stanovení cen vodného a stočného.

Přesun hřiště dostal od úřadu zelenou

Benešov – Rozhodnutí o schválení umístění a povolení rekonstrukce fotbalového areálu poblíž konopišťského parku, získal od Stavebního úřadu Benešov vlastník nemovitosti, město Benešov. Stavbě ustoupí také jeden jediný strom, bříza bělokorá, kterou musí v rámci rozhodnutí úřadu nahradit investor výsadbou tří vhodných listnáčů na jiném místě.

V rámci rekonstrukce by se také mělo současné hlavní sportovní kolbiště přesunout blíž hlavní tribuně. Během stavby, jejíž start zatím město neurčilo, vznikne i zátěžová tréninková plocha, malé fotbalové hřiště s umělým travním kobercem a objekt zázemí pro údržbu. Následovat budou i parkové úpravy.

Novoty pro řidiče v ulicích Villaniho a Na Karlově

Benešov – Na úpravu provozu v ulicích Villaniho a Na Karlově, si budou muset zvyknout motoristé. Úpravy budou spočívat v označení parkovacích stání, vymezení zákazů stání a zastavení a vyznačení vyhrazených míst. V rámci úprav přibude do Villaniho ulice mezi chodník a silnici podél tamního panelového domu, celkem dvanáct flexibilních sloupků.

Na protější straně u domova seniorů zase vodorovné i svislé značení oznámí řidičům, že právě tam by neměli s auty stát, protože tato plocha bude vyhrazená pro vozidla zásobování a také jako nástupní plocha požární techniky. Realizace změn by měla začít po 20. prosinci.

Zveřejnili návrhy příjmů a výdajů příspěvkovek

Benešov – Na úřední desce Městského úřadu Benešov se lze dozvědět například i výše návrhů střednědobých výhledů příjmů a výdajů příspěvkových organizací města na roky 2020 a 2021. Celkově i jednotlivě jsou položky na obou stranách účtu vyrovnané. Příjmy budou stejné, jako výdaje. Nejvyšší částky mají základní školy v pořadí Dukelská, Jiráskova, na Karlově a základní umělecká škola.