Zdravotníkům ho předá hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Vyšívaný prapor bude symbolickým darem kraje záchranné službě, která současně převezme i dalších jedenáct nových sanitních vozů vyzdobených tradiční reflexní šachovnicí.

Odstavování autobusů v Neveklově řešil Bene-bus
Neveklov - Žádost o prověření odstavování autobusů společnosti Arriva podal za město Neveklov jeho starosta Jan Slabý. „Autobusy totiž blokovaly v době prostojů, i několik hodin, Malé náměstí a znemožňovaly místním obchodníkům vykládku a nakládku zboží,“ připomněl dopravní expert Jan Vachtl. Autobusy současně také zabíraly prostor a tím znemožňovaly otáčení dalších regionálních autobusových spojů. Po jednání mezi svazkem obcí Bene-bus a Ropidem nakonec došlo k dohodě, po které budou řidiči odstavovat své spoje v době delších přestávek na odstavném parkovišti u křižovatky ulic Benešovské a K Dubovce.

V Sázavě zahájili řízení pro rekonstrukci Větrné ulice
Sázava - Zahájení společného řízení na soubor staveb v Sázavě, rekonstrukci ulice Větrné a opravu tamních zpevněných plocha a veřejného osvětlení, oznamuje veřejnosti Silniční správní úřad Benešov. Úřad současně nařídil projednání žádosti a to ústní formou spojeného s ohledáním na místě. Setkání úředníků a zástupců investora, města Sázavy, se uskuteční v pátek 16. listopadu v 9 hodin na místě stavby. Ke stanovenému termínu úřad shromáždí všechny podklady pro vydání rozhodnutí. Účastníci řízení mají možnost před vydáním rozhodnutí vyjádřit se k jeho podkladům.

Druhé kolo senátních voleb startuje v pátek 12. října ve 14 hodin
Benešovsko - Jen hodiny už zbývají do startu druhého, rozhodujícího kola senátních voleb pro senátní obvod Benešov s číslem 41. V pátek 12. října ve 14 hodin přijdou k volebním urnám první hlasující. Ti své volební lístky vhodí do zapečetěných schránek na stejných místech, jako v pátek 5. a sobotu 6. října. O novém senátorovi, který bude zastupovat zájmy voličů i na části Benešovska, se rozhodne v sobotu 13. října. To budou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Ve finále se utkají dvě osobnosti z Říčan, Zdeněk Hraba (STAN) a Jiří Kozák (ODS).