Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky
Benešov – Nejen osobně, telefonicky nebo psaným dopisem doručovaným Českou poštou mohou obyvatelé Benešova upozornit správce města na závady a nedostatky, které jim v sídle s více než 16 tisíci obyvateli komplikují život. Dalším prostředkem komunikace je také internet. Díky němu lze jednoduše a z pohodlí domova upozornit odpovědné zaměstnance města na stavy, které si zaslouží nápravu. Samozřejmě se vše vztahuje k majetku města a veřejných prostranství.

„V přehledu již nahlášených závad můžete zároveň sledovat průběh jejich řešení,“ připomněl na webu města jeho zaměstnanec Zdeněk Krňanský.

Výpadky dodávek elektřiny, vody a plynu město jako takové řešit nedokáže a stěžovatelé by se proto měli obracet rovnou na jejich dodavatele.

Do současné doby občané upozornili už na celkem téměř sto závad a nedostatků. Tři čtvrtiny z nich byly podle ujištění úřadu už také vyřešeny. jak situace vypadá nabízí stránka Benešova i v grafické podobě prostřednictvím grafu. Návštěvník webu se sice dočte, jaký podnět zaslal jiný ohlašovatele, ale rozkliknout a případně se podívat i na zaslanou fotografii, nelze.

Týnec mění územní plán
Týnec nad Sázavou – Až do čtvrtka 22. března se mohou obyvatelé města seznámit v kanceláři tajemníka městského úřadu s návrhem změny číslo 2 územního plánu města. Fyzicky jsou podklady k nahlédnutí v pondělí a ve středu od 8 do 11 a od 11.30 do 17 hodin. Návrh vznikl na základě usnesení zastupitelstva Týnce a v elektronické podobě si ho lze prohlédnout i na webových stránkách města. Do 22. března může každý uplatnit své výhradně písemné připomínky. K později uplatněným připomínkám už nebude přihlédnuto. Zmiňovaný den se pak uskuteční společné jednání k návrhu změny s dotčenými orgány, sousedními obcemi a také krajským úřadem Středočeského kraje.

Zmenší výběh pro koně
Benešov – Záměr města na uzavření dodatku nájemní smlouvy spočívající ve snížení pronajaté výměry výběhu pro hipoterapeutické koně v Mariánovicích, zveřejnila benešovská radnice. Důvodem takové změny je výstavba nové komunikace. Vyjádření k záměru je možné doručit na úřad do 19. února do 17 hodin.

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.
Kraj ocení aktivní dobrovolníky. Kdo si to zaslouží?Ukáží proměnu Drahňovic
Drahňovice – Veřejné projednání návrhu změny číslo 1 územního plánu Drahňovic projedná Městský úřad Benešov. Uskuteční se v pondělí, 26. února od 9 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Benešov v budově radnice. Návrh změn bude vystavený od 5. února do 6. března na Odboru výstavby a územního plánování v Benešově. Námitky proti návrhu změny územního plánu Drahňovic mohou podat pouze vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor a zástupce veřejnosti, a to nejpozději do sedmi dnů ode dne veřejného projednání, tedy do 6. března.

Přeruší dodávku elektřiny
Týnec nad Sázavou – Bez elektřiny se budou muset obejít někteří obyvatelé dvou částí města. Přerušení dodávky elektřiny se bude kvůli běžné údržbě distribuční sítě týkat Zbořeného Kostelce a to v pátek 16. února. Proud tamním obyvatelům nepůjde od 7.30 do 12 hodin. Ve čtvrtek 22. února zase s dodávkou elektřiny nemohou počítat od 8.30 do 13 hodin v týnecké ulici Čakovické, K Jezu a K Zeleným Vratům.

Míša, Iva a kamarádi zahrají v benešovské kavárně
Benešov – Program benešovského Cafe Bar Terasa na pátek 9. února je jasný. V kavárně zahraje Míša, Iva a kamarádi, a to od 19.30. 

Šibřinky se postarají o zábavu ve dvou městech
Neveklov/Pyšely – Šibřinky neboli tradiční maškarní ples se koná o tomto víkendu ve dvou okresních městech. V Neveklově tuto akci zahájí již v pátek 9. února od 20 hodin v místní Sokolovně, kde zahraje uskupení MP6. V Pyšelích začne masopustní veselice v sobotu 10. února od 20 hodin taktéž v místní Sokolovně. Tématem pyšelského plesu budou Olympijské hry. K tanci a poslechu zahraje kapela Kolář Banda. 

Masopusty ovládnou okres
Benešovsko – O masopusty nebude tuto sobotu 10. února na Benešovsku nouze. Skoro v každé druhé obci budou obcházet masky či se budou místní veselit při trzích či plesech. Masopust tedy zahájí i v Miličíně, kde se budou zájemci bavit skoro celý den. Ve 14 hodin projdou masky obcí, načež od 20 hodin se bude konat zábava v místní Sokolovně. Ve Zvěstově chystají masopust od 13 hodin. Maršovický masopust začne zase v 10 hodin. Masopustní průvod zahájí i v Načeradci od 13 hodin a v Sázavě od 14 hodin. Masopust si v neposlední řadě užijí také v Neveklově od 10 hodin, v Čechticích od 11 hodin, v Jankově od 11 hodin a ve Václavicích od 9 hodin. 

Vepřové hody přichystali dobrovolní hasiči
Ratměřice – Vepřové hody pořádané k aktuálnímu masopustu připravili ratměřičtí dobrovolní hasiči. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 11 hodin u místní hasičské zbrojnice. 

Maškary si při plese zatančí
Červený Újezd – Maškarní ples na téma Z pohádky do pohádky je připraven na sobotu 10. února od 20 hodin v pohostinství v Červeném Újezdu. K tanci a poslechu zahrají uskupení Pitt Band a Duo A. 

Film představí život po bombovém útoku
Čerčany – Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. O tom bude film, který má na programu čerčanské kino v sobotu 10. února od 19.30.

Odběry krve v nemocnici budou valentýnské
Benešov – Valentýnské odběry krve připravuje benešovská nemocnice na středu 14. února od 6 do 8.30 v transfuzním a hematologickém oddělení. Pro každého dárce, který daruje během Valentýna krev a tím pomůže zachránit lidský život, bude připraven malý dárek. 

Ilustrační foto.
Východ Benešovska se vylidňuje, na jeho západě počet obyvatel roste