VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

8.2.2018
SDÍLEJ:

Benešovská radnice na Masarykově náměstí.Foto: Deník / Kellner Zdeněk

Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky
Benešov – Nejen osobně, telefonicky nebo psaným dopisem doručovaným Českou poštou mohou obyvatelé Benešova upozornit správce města na závady a nedostatky, které jim v sídle s více než 16 tisíci obyvateli komplikují život. Dalším prostředkem komunikace je také internet. Díky němu lze jednoduše a z pohodlí domova upozornit odpovědné zaměstnance města na stavy, které si zaslouží nápravu. Samozřejmě se vše vztahuje k majetku města a veřejných prostranství.

„V přehledu již nahlášených závad můžete zároveň sledovat průběh jejich řešení,“ připomněl na webu města jeho zaměstnanec Zdeněk Krňanský.

Výpadky dodávek elektřiny, vody a plynu město jako takové řešit nedokáže a stěžovatelé by se proto měli obracet rovnou na jejich dodavatele.

Do současné doby občané upozornili už na celkem téměř sto závad a nedostatků. Tři čtvrtiny z nich byly podle ujištění úřadu už také vyřešeny. jak situace vypadá nabízí stránka Benešova i v grafické podobě prostřednictvím grafu. Návštěvník webu se sice dočte, jaký podnět zaslal jiný ohlašovatele, ale rozkliknout a případně se podívat i na zaslanou fotografii, nelze.

Týnec mění územní plán
Týnec nad Sázavou – Až do čtvrtka 22. března se mohou obyvatelé města seznámit v kanceláři tajemníka městského úřadu s návrhem změny číslo 2 územního plánu města. Fyzicky jsou podklady k nahlédnutí v pondělí a ve středu od 8 do 11 a od 11.30 do 17 hodin. Návrh vznikl na základě usnesení zastupitelstva Týnce a v elektronické podobě si ho lze prohlédnout i na webových stránkách města. Do 22. března může každý uplatnit své výhradně písemné připomínky. K později uplatněným připomínkám už nebude přihlédnuto. Zmiňovaný den se pak uskuteční společné jednání k návrhu změny s dotčenými orgány, sousedními obcemi a také krajským úřadem Středočeského kraje.

Zmenší výběh pro koně
Benešov – Záměr města na uzavření dodatku nájemní smlouvy spočívající ve snížení pronajaté výměry výběhu pro hipoterapeutické koně v Mariánovicích, zveřejnila benešovská radnice. Důvodem takové změny je výstavba nové komunikace. Vyjádření k záměru je možné doručit na úřad do 19. února do 17 hodin.Ukáží proměnu Drahňovic
Drahňovice – Veřejné projednání návrhu změny číslo 1 územního plánu Drahňovic projedná Městský úřad Benešov. Uskuteční se v pondělí, 26. února od 9 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Benešov v budově radnice. Návrh změn bude vystavený od 5. února do 6. března na Odboru výstavby a územního plánování v Benešově. Námitky proti návrhu změny územního plánu Drahňovic mohou podat pouze vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor a zástupce veřejnosti, a to nejpozději do sedmi dnů ode dne veřejného projednání, tedy do 6. března.

Přeruší dodávku elektřiny
Týnec nad Sázavou – Bez elektřiny se budou muset obejít někteří obyvatelé dvou částí města. Přerušení dodávky elektřiny se bude kvůli běžné údržbě distribuční sítě týkat Zbořeného Kostelce a to v pátek 16. února. Proud tamním obyvatelům nepůjde od 7.30 do 12 hodin. Ve čtvrtek 22. února zase s dodávkou elektřiny nemohou počítat od 8.30 do 13 hodin v týnecké ulici Čakovické, K Jezu a K Zeleným Vratům.

Míša, Iva a kamarádi zahrají v benešovské kavárně
Benešov – Program benešovského Cafe Bar Terasa na pátek 9. února je jasný. V kavárně zahraje Míša, Iva a kamarádi, a to od 19.30. 

Šibřinky se postarají o zábavu ve dvou městech
Neveklov/Pyšely – Šibřinky neboli tradiční maškarní ples se koná o tomto víkendu ve dvou okresních městech. V Neveklově tuto akci zahájí již v pátek 9. února od 20 hodin v místní Sokolovně, kde zahraje uskupení MP6. V Pyšelích začne masopustní veselice v sobotu 10. února od 20 hodin taktéž v místní Sokolovně. Tématem pyšelského plesu budou Olympijské hry. K tanci a poslechu zahraje kapela Kolář Banda. 

Masopusty ovládnou okres
Benešovsko – O masopusty nebude tuto sobotu 10. února na Benešovsku nouze. Skoro v každé druhé obci budou obcházet masky či se budou místní veselit při trzích či plesech. Masopust tedy zahájí i v Miličíně, kde se budou zájemci bavit skoro celý den. Ve 14 hodin projdou masky obcí, načež od 20 hodin se bude konat zábava v místní Sokolovně. Ve Zvěstově chystají masopust od 13 hodin. Maršovický masopust začne zase v 10 hodin. Masopustní průvod zahájí i v Načeradci od 13 hodin a v Sázavě od 14 hodin. Masopust si v neposlední řadě užijí také v Neveklově od 10 hodin, v Čechticích od 11 hodin, v Jankově od 11 hodin a ve Václavicích od 9 hodin. 

Vepřové hody přichystali dobrovolní hasiči
Ratměřice – Vepřové hody pořádané k aktuálnímu masopustu připravili ratměřičtí dobrovolní hasiči. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 11 hodin u místní hasičské zbrojnice. 

Maškary si při plese zatančí
Červený Újezd – Maškarní ples na téma Z pohádky do pohádky je připraven na sobotu 10. února od 20 hodin v pohostinství v Červeném Újezdu. K tanci a poslechu zahrají uskupení Pitt Band a Duo A. 

Film představí život po bombovém útoku
Čerčany – Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. O tom bude film, který má na programu čerčanské kino v sobotu 10. února od 19.30.

Odběry krve v nemocnici budou valentýnské
Benešov – Valentýnské odběry krve připravuje benešovská nemocnice na středu 14. února od 6 do 8.30 v transfuzním a hematologickém oddělení. Pro každého dárce, který daruje během Valentýna krev a tím pomůže zachránit lidský život, bude připraven malý dárek. 

Autor: Zdeněk Kellner, Lucie Sedláková

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci Pomocní dělníci ve výrobě, uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracoviště Benešov Benea, zdravé osoby, nutná lékařská prohlídka. potravinářský průkaz. Krátkodobé zaměstnání. První kontakt telefonicky. Po dohodě termínu projednání místa v Benešově, Čechova 437 , pondělí a středa 13-15 hodin. Pracoviště: Ayb - v.v. s.r.o. - benea, Křižíkova, č.p. 1529, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Volodymyr Ayb, +420 608 516 044.

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách Formíř,slévač do 20 000 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách Formíř,slévač do pískových forem. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Votice, První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Metalcasting s.r.o. - provozovna, Javorská, č.p. 411, 259 01 Votice. Informace: Pavel Görcsös, +420 737 809 895.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník, servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Miličín, Možnost ubytování zdarma. První kontakt telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Petr johan - hotel česká sibiř, 257 86 Miličín. Informace: Petr Johan, +420 602 311 778.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 19 500 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních recepční. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov Hotel Karlov, Jedná se o pozici recepční ve velmi dobře hodnoceném hotelu, krátký/dlouhý týden, zkušenost výhodou, vlastní motivace a zájem o obor. Požadavky: - komunikativní, práce v kolektivu, - příjemné vystupování, úsměv, - celkově pozitivní a motivovaná, - znalost anglického jazyka podmínkou, - flexibilní, - spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost. Nabízíme: Pěkné a čisté prostředí. Vip klientela, top manageři různých společností. Zaměstnanecká strava, 30.-Kč oběd.Nástup dle domluvy. Smlouva na dobu určitou, poté na dobu neurčitou. Kontaktovat e-mailem.. Pracoviště: Bellevue hotel karlov services, s.r.o.- hotel karlov, Na Karlově, č.p. 97, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Jaromír Juris, +420 603 905 621.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chystá se oprava silnice u Sázavy a nový most v Levíně
4

Silnice se zlepší na Berounsku i Benešovsku, slibuje kraj konkrétním úsekům

Patronkou ZUŠ Open je mezzosopranistka Magdalena Kožená, která založila nadační fond pro ZUŠ Open.

Malí umělci vystoupí při celorepublikových oslavách

Hrůzné zranění Švejdy. Busta: litoměřické hřiště, to je korida!

Štěchovice – Na tenhle zápas fotbalisté Štěchovic nikdy nezapomenou. Jejich kapitán Michal Švejda po kontaktu s obráncem domácích Patrikem Valentou upadl tak nešťastně na kovovou zábranu za brankou, že mu praskla týlní kost, má patnáct stehů na hlavě a čtyři zlomené krční obratle. Zatím leží v litoměřické nemocnici a čeká na rozhodnutí lékařů, zda ho budou operovat.

Padělků značkových věcí našli celníci spousty

Střední Čechy – Výhodné nákupy přes internet se mohou vymstít, varovala v pondělí Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. Upozornila, že podle zjištění celníků si lidé nechávají posílat padělané a nekvalitní výrobky, které mohou být i škodlivé a nebezpečné.

Děti pomáhají ptákům včas odhalit překážku

Střední Čechy – Hrdými zachránci životů se mohou cítit skauti z Dobříše nebo třeba školáci z Brandýsa nad Labem. Ale i další a další dětské kolektivy. A vůbec všichni, kteří se zapojili a stále zapojují do projektu proměny prosklených čekáren u zastávek autobusů.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT