VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

8.2.2018
SDÍLEJ:

Benešovská radnice na Masarykově náměstí.Foto: Deník / Kellner Zdeněk

Závady lze v Benešově hlásit i elektronicky
Benešov – Nejen osobně, telefonicky nebo psaným dopisem doručovaným Českou poštou mohou obyvatelé Benešova upozornit správce města na závady a nedostatky, které jim v sídle s více než 16 tisíci obyvateli komplikují život. Dalším prostředkem komunikace je také internet. Díky němu lze jednoduše a z pohodlí domova upozornit odpovědné zaměstnance města na stavy, které si zaslouží nápravu. Samozřejmě se vše vztahuje k majetku města a veřejných prostranství.

„V přehledu již nahlášených závad můžete zároveň sledovat průběh jejich řešení,“ připomněl na webu města jeho zaměstnanec Zdeněk Krňanský.

Výpadky dodávek elektřiny, vody a plynu město jako takové řešit nedokáže a stěžovatelé by se proto měli obracet rovnou na jejich dodavatele.

Do současné doby občané upozornili už na celkem téměř sto závad a nedostatků. Tři čtvrtiny z nich byly podle ujištění úřadu už také vyřešeny. jak situace vypadá nabízí stránka Benešova i v grafické podobě prostřednictvím grafu. Návštěvník webu se sice dočte, jaký podnět zaslal jiný ohlašovatele, ale rozkliknout a případně se podívat i na zaslanou fotografii, nelze.

Týnec mění územní plán
Týnec nad Sázavou – Až do čtvrtka 22. března se mohou obyvatelé města seznámit v kanceláři tajemníka městského úřadu s návrhem změny číslo 2 územního plánu města. Fyzicky jsou podklady k nahlédnutí v pondělí a ve středu od 8 do 11 a od 11.30 do 17 hodin. Návrh vznikl na základě usnesení zastupitelstva Týnce a v elektronické podobě si ho lze prohlédnout i na webových stránkách města. Do 22. března může každý uplatnit své výhradně písemné připomínky. K později uplatněným připomínkám už nebude přihlédnuto. Zmiňovaný den se pak uskuteční společné jednání k návrhu změny s dotčenými orgány, sousedními obcemi a také krajským úřadem Středočeského kraje.

Zmenší výběh pro koně
Benešov – Záměr města na uzavření dodatku nájemní smlouvy spočívající ve snížení pronajaté výměry výběhu pro hipoterapeutické koně v Mariánovicích, zveřejnila benešovská radnice. Důvodem takové změny je výstavba nové komunikace. Vyjádření k záměru je možné doručit na úřad do 19. února do 17 hodin.Ukáží proměnu Drahňovic
Drahňovice – Veřejné projednání návrhu změny číslo 1 územního plánu Drahňovic projedná Městský úřad Benešov. Uskuteční se v pondělí, 26. února od 9 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Benešov v budově radnice. Návrh změn bude vystavený od 5. února do 6. března na Odboru výstavby a územního plánování v Benešově. Námitky proti návrhu změny územního plánu Drahňovic mohou podat pouze vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor a zástupce veřejnosti, a to nejpozději do sedmi dnů ode dne veřejného projednání, tedy do 6. března.

Přeruší dodávku elektřiny
Týnec nad Sázavou – Bez elektřiny se budou muset obejít někteří obyvatelé dvou částí města. Přerušení dodávky elektřiny se bude kvůli běžné údržbě distribuční sítě týkat Zbořeného Kostelce a to v pátek 16. února. Proud tamním obyvatelům nepůjde od 7.30 do 12 hodin. Ve čtvrtek 22. února zase s dodávkou elektřiny nemohou počítat od 8.30 do 13 hodin v týnecké ulici Čakovické, K Jezu a K Zeleným Vratům.

Míša, Iva a kamarádi zahrají v benešovské kavárně
Benešov – Program benešovského Cafe Bar Terasa na pátek 9. února je jasný. V kavárně zahraje Míša, Iva a kamarádi, a to od 19.30. 

Šibřinky se postarají o zábavu ve dvou městech
Neveklov/Pyšely – Šibřinky neboli tradiční maškarní ples se koná o tomto víkendu ve dvou okresních městech. V Neveklově tuto akci zahájí již v pátek 9. února od 20 hodin v místní Sokolovně, kde zahraje uskupení MP6. V Pyšelích začne masopustní veselice v sobotu 10. února od 20 hodin taktéž v místní Sokolovně. Tématem pyšelského plesu budou Olympijské hry. K tanci a poslechu zahraje kapela Kolář Banda. 

Masopusty ovládnou okres
Benešovsko – O masopusty nebude tuto sobotu 10. února na Benešovsku nouze. Skoro v každé druhé obci budou obcházet masky či se budou místní veselit při trzích či plesech. Masopust tedy zahájí i v Miličíně, kde se budou zájemci bavit skoro celý den. Ve 14 hodin projdou masky obcí, načež od 20 hodin se bude konat zábava v místní Sokolovně. Ve Zvěstově chystají masopust od 13 hodin. Maršovický masopust začne zase v 10 hodin. Masopustní průvod zahájí i v Načeradci od 13 hodin a v Sázavě od 14 hodin. Masopust si v neposlední řadě užijí také v Neveklově od 10 hodin, v Čechticích od 11 hodin, v Jankově od 11 hodin a ve Václavicích od 9 hodin. 

Vepřové hody přichystali dobrovolní hasiči
Ratměřice – Vepřové hody pořádané k aktuálnímu masopustu připravili ratměřičtí dobrovolní hasiči. Akce se uskuteční v sobotu 10. února od 11 hodin u místní hasičské zbrojnice. 

Maškary si při plese zatančí
Červený Újezd – Maškarní ples na téma Z pohádky do pohádky je připraven na sobotu 10. února od 20 hodin v pohostinství v Červeném Újezdu. K tanci a poslechu zahrají uskupení Pitt Band a Duo A. 

Film představí život po bombovém útoku
Čerčany – Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. O tom bude film, který má na programu čerčanské kino v sobotu 10. února od 19.30.

Odběry krve v nemocnici budou valentýnské
Benešov – Valentýnské odběry krve připravuje benešovská nemocnice na středu 14. února od 6 do 8.30 v transfuzním a hematologickém oddělení. Pro každého dárce, který daruje během Valentýna krev a tím pomůže zachránit lidský život, bude připraven malý dárek. 

Autor: Zdeněk Kellner, Lucie Sedláková

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 6 100 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač / prodavačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Vrchotovy Janovice, Prodej nepotravinářského zboží /second hand, outlet, chovatelské potřeby/ v maloobchodě a e-shopu, vedení evidence zboží, vedení skladových zásob, práce s pokladnou, vedení pokladní knihy, vybalování zboží a ukládání zboží do regálů, oceňování zboží. Kontaktovat v pracovní dny 8,30-15,00. Pracoviště: Vltawia s.r.o.,, 257 53 Vrchotovy Janovice. Informace: Mgr. O. Tawil, +420 608 144 669. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Poříčí nad Sázavou, možnost vyššího výdělku v případě spolehlivosti a dobrého pracovního nasazení,montáže vrat, úklidové služby, správa nemovitostí, ŘP sk. B,. Pracoviště: Franz agentur s.r.o. poříčí nad sázavou, Pražská, č.p. 20, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Petr Jirava, +420 777 347 320. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 21 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských strojů a zařízení Údržba na středisku chovu drůbeže ( hlavně údržba třídičky vajec). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, PP na dobu určitou, po zapracování možnost na dobu neurčitou. Práce na PC, zkouška na VZV,ŘP. Kontaktovat telefonicky v prac. dny 7,30-15,00 hod, nebo e- mailem.. Pracoviště: Mydlářka a.s., Mydlářka, č.p. 253, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Alena Císařová, +420 317 716 412. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 16 000 Kč Pomocní pracovníci ve výrobě Dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Divišov, Manuální činnost ve výrobě sběratelských modelů aut . Kompletace dílů. Opracovávání výrobků. Kontrola kvality hotových produktů. Kontaktovat - emailem, telefonicky 9:00 - 15:00. Pracoviště: Abrex s.r.o. - pracoviště divišov, Šternberská, č.p. 248, 257 26 Divišov. Informace: Miroslava Bačíková, +420 725 759 754.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Na ochranu domů po H-Systemu chce kraj dát 750 tisíc

Druhý ročník Baby Festu.
64

OBRAZEM: Sázavský klášter patřil těm nejmenším

Ti, kteří bojovali proti okupantům, už za rok s komunisty mávali z tribun

Benešov – Bylo to tak absurdní, že se tomu nechtělo ani věřit. Ve středu 21. srpna 1968 v šest hodin ráno si Bohumil Zima jako vždy si pustil rozhlas.

Vydáváním účtenek se některé kempy nezatěžovaly

Střední Čechy – Příznivější výsledky než jiné turisticky atraktivní regiony zaznamenaly střední Čechy během rozsáhlé kontrolní akce celníků nazvané Kemp II, při níž se kontroloři v průběhu prvních dvou srpnových týdnů zaměřili výhradně na to, jak provozovatelé tábořišť plní povinnosti vyplývající ze zákona o elektronické evidenci tržeb: podnikateli často proklínaného EET. Jiným slovy: zda zákazníkům vydávají účtenky – a také zda elektronické údaje o platbách řádně zasílají do evidenčního systému správce daně.

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. srpna 2018.

Celý večer a noc v Rabyni zněly latinskoamerické rytmy

Rabyně - Ve dnech 18. a 19. srpna proběhla k blížícímu se konci léta letní taneční akce ve spodní části areálu Nová Rabyně. Celý a výstižný název této akce byl Havana Club Noche Latina & Fresa Dance Festival after party. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT