Mezi nádražími v Benešově auta nebudou smět zastavit
Benešov – Na dočasný zákaz zastavení motorových vozidel v Nádražní ulici poblíž vlakového a autobusového nádraží, se mohou už nyní připravovat motoristé zvyklí odstavovat tam své vozy. Silnice II/110, která tudy prochází, se totiž stane místem zastavování autobusů. Ty nahradí osobní vlaky, které nebudou jezdit mezi Benešovem a Táborem a rychlíky, které nepojedou mezi Olbramovicemi a Chotovinami. Omezení bude platit od 19. do 21. a od 24. do 30. září.

Ty, jimž se špatně dýchá, zvou do plicní ambulance
Benešov – Den otevřených dveří plicní ambulance chystá na čtvrtek 13. září Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Možnosti by měli využít nejen ti, kteří jsou zvědaví, jak to v takové plicní ambulanci vypadá. Pozvánka je směřována ale také a to zejména pro ty, kteří sice ještě nejsou evidovaní v ambulanci jako pacienti, ale přitom se jim špatně dýchá. Právě to může být prvotní příznak budoucích velkých zdravotních komplikací. V plicní ambulanci návštěvníky lékař vyšetří na idiopatickou plicní fibrózu. Plicní ambulanci najdou zájemci ve třetím patře nemocničního pavilonu B.

Město chce naplňovat zásady trvale udržitelného rozvoje
Benešov – Vzhledem k tomu, že se benešovská radnice zapojila do projektu Podpora optimalizace a řízení kvality na Městském úřadě Benešov, vstoupilo sídlo také do Národní sítě zdravých měst. Tím se přihlásilo k naplňování zásad a cílů trvale udržitelného rozvoje. Vzhledem k tomu radnice vyzývá občany k projednávání, jak tyto zásady a cíle společně naplňovat. Radnice si přeje, aby plán vycházel z co nejširšího spektra názorů, aby bylo možné nalézt kompromis vyhovující většině a respektující rovnováhu mezi kvalitou života a zachováním životního prostředí.

Zdravotníci hasiči a policisté ukáží veřejnosti, co dovedou
Benešov – Už pošesté se na bývalém seřadišti mužstva v někdejším Táborských kasárnách sejde veřejnost s těmi, které lidé volají, když jim není do zpěvu. Den prevence, jak se akce jmenuje, připravuje znovu město Benešov ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému na sobotu 13. října. Návštěvníci akce, na kterou je vstup zdarma, uvidí zblízka práci zdravotních záchranářů, hasičů i policistů a strážníků, kteří do Táborských kasáren přijedou i se svou technikou. Bohatý program nebude pouze pro dospělé, ale zábavu si při něm užijí také děti. Všem zahraje odlochovická kapela Kabrňáci.