Zahájit vyřizování záležitosti na úřadě lze i z tepla domova
Benešov – Bez nutnosti jízdy do Benešova nebo chůze na úřad si lze z pohodlí domova pomocí počítače či chytrého telefonu objednat rezervaci služby související například s výměnou průkazů nebo evidencí vozidla. To má v současné době, při chřipkové epidemii, kromě ušetřeného času také další, zdravotní rozměr. Objednávkový systém MěÚ Benešov je sestaven intuitivně, což pomůže i počítačově nepříliš zdatným uživatelům. V podstatě jde o to, že jedna rezervace se rovná jeden úkon. Systém postupně provede uživatele celým procesem rezervace. Po přijetí objednávky mu pak web města nabídne i potvrzení se všemi potřebnými údaji.První letošní vítání nových občánků, chystají na máj
Benešov – První ze dvou slavnostních vítání nových občánků města v letošním roce, chystají benešovští úředníci na květen. Konat se bude tradičně, v obřadní síni městského úřadu v jeho hlavní budově na Masarykově náměstí. „Pokud jste právě teď zjistili, že jste se ještě na květnové vítání občánků nepřihlásili, neváhejte a učiňte tak nyní,“ vyzývá rodiče Květoslava Říhová, vedoucí Odboru správních agend MěÚ Benešov s tím, že se to týká dětí narozených ve druhé polovině loňska. Děti narozené v první polovině letoška, město přivítá v říjnu. Pro účast na malé slavnosti stačí kontaktovat úředníky.

Cestu může ukázat také stožár veřejného osvětlení
Benešov – Za necelých dva a půl tisíce korun za rok plus DPH, si zájemci o propagaci vlastní firmy mohou pronajmout sloup veřejného osvětlení ve Vlašimské ulici. Na něj si pak mohou umístit dvě směrové tabule. Záměr pronájmu stožáru pro období od letošního 1. března do 28. února 2023, zveřejnila radnice na své úřední desce. Uchazeči se musejí přihlásit do 20. února.