Výlukový jízdní řád má čtyři části rozdělené na časové úseky. První popisuje cestování od 1. do 4. dubna od 8 do 19 hodin, druhý platí pro jízdu v pátek 5. dubna od 8 do 19 hodin, třetí pro 6. dubna až 14. prosince pro jízdu v sobotu, neděli a ve svátky. Závěrečný popisuje cestování od 8. dubna do 13. prosince během pracovních dnů.

Stavba koridoru se přesune k Heřmaničkám

Heřmaničky – Kvůli zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu při výstavbě mostních pilířů v blízkosti křižovatky silnic II/121 a III/12139 nedaleko Heřmaniček, dojde v uvedeném křížení ke zhoršení rozhledu řidičů. Dílo se týká další části stavby s názvem Modernizace trati Sudoměřice – Votice a ta je zase součástí výstavby IV. železničního koridoru procházejícího Čechy od severu k jihu. Přechodnou úpravu provozu vyznačí mobilní dopravní značky a začne platit už v pondělí 1. dubna. Podle nových pravidel tam řidiči budou jezdit až do konce srpna 2020.

K jízdám autobusů mohou mít připomínky

Týnecko – Připomínky k novému jízdnímu řádu linky 339, která zajíždí ze zastávky v pražské, pankrácké, Budějovické ulici přes Jesenici do Týnce nad Sázavou, mohou cestující posílat až do pátku 5. dubna na odbor majetku Městského úřadu Týnec nad Sázavou nebo přímo na adresu Pražské integrované dopravy, která zmiňovanou dopravní obslužnost zajišťuje. Nový jízdní řád začne platit v polovině roku a vydržet by měl až do roku 2020. Nový jízdní řád se netýká jen linky číslo 339, ale také dalších linek mířících na Benešovsko.

Starosta Benešova svolá volební komisi

Benešov – Kvůli volbám do Evropského parlamentu, které se budou konat během posledního májového víkendu, svolává starosta Benešova Jaroslav Hlavnička první zasedání okrskové volební komise. Jak v dokumentu píše, účast všech členů je nutná a stejně tak je potřeba, aby si s sebou komisaři vzali průkaz totožnosti. První schůzka se uskuteční v úterý 30. dubna dopoledne v sále Městského divadla Na Poště v Benešově.