Třináctý La Mance zahájil tradičně herec Pavel Nový
Kladruby – Třináctý ročník dálkového štafetového plavání má po pátku 12. ledna za sebou na 150 pracovníků a pacientů RÚ Kladruby. K překonání vzdálenosti odvozené podle úžiny mezi Starým kontinentem a Albionem, se vypravil první plavec, herec Pavel Nový, ve tři hodiny ráno. Po loňské vzpomínce na éru hippies tentokrát plavci přišli k bazénu jako kovbojové a indiáni.

Účty organizací schválila rada
Benešov – Rozpočty příspěvkových organizací města na letošek a také jejich střednědobé rozpočtové výhledy, projednali a schválili benešovští radní. Tyto výhledy se týkají období let 2019 a 2020. Příspěvkovými organizacemi Benešova jsou základní a mateřské školy, knihovna a také školní jídelny.

Jeřáb se bude vztyčený déle
Benešov – Záměr města Benešova na uzavření dodatku k nájemní smlouvě z počátku loňského listopadu na pronájem částí pozemků v ulici K Pazderně, zveřejnila benešovská radnice na úřední desce. Část pozemku, kterého se týká záměr pronájmu, má 25 metrů čtverečních a je určena k umístění stavebního jeřábu. Prodloužení doby nájmu bude platit od čtvrtka 1. února a mělo by skončit ve středu 28. února letošního roku. K záměru se mohou vyjadřovat i obyvatelé města, kteří pro to musí na radnici na Masarykově náměstí doručit své názory na pronájem do pondělí 29. ledna do 17 hodin.Za stání auta v garáži řidič zaplatí nejméně devět tisíc za rok
Benešov – Necelých 25 korun může zaplatit nový nájemce místa pro zaparkování osobního automobilu v podzemních garážích v benešovské ulici Jana Švermy. Základní taxa totiž činí 9 tisíc korun za rok včetně DPH. Vlastník garážového stání ale upřednostní při výběru nového nájemce nejvyšší nabídku. Podmínkou získání místa je také úhrada zálohy na přístupovou kartu do objektu ve výši tisíc korun a pětiletá nájemní smlouva.

Prodají neplodnou půdu
Benešov – Osmnácti metrů čtverečních, v územním plánu označených jako ostatní plocha, neplodná půda, se hodlá zbavit město Benešov ve své osadě, Bedrči. Tento záměr radnice zveřejnila předepsaným způsobem a čeká i na vyjádření veřejnosti. Pozemek má posloužit majiteli přilehlé zahrady k jejímu rozšíření. Kupní cenu stanovil znalecký posudek ve výši 1400 korun za metr čtvereční a tato částka je osvobozena od DPH. Kupující bude povinen uhradit náklady převodu a daň z nabytí nemovitosti. Vyjádření k záměru je možné doručit na městský úřad do pondělí 29. ledna do páté odpolední.

Kraj opraví silnice u Týnce
Týnec nad Sázavou – Silnice třetí třídy číslo 1065 na Brodce a číslo 10513 do Podělus zařadil Středočeský kraj do harmonogramu oprav na letošní rok. Ještě mnohem rozbitější, je po výstavbě kanalizace v Chrástu nad Sázavou silnice druhé třídy číslo 106 směřující z Týnce do Krhanic. I tu Středočeský kraj hodlá opravit. Podle starosty Týnce Martina Kadrnožky v současné době probíhá projekční příprava tohoto díla.