Při tom se nejprve přímo účastnil terénních prací a pak také vyvinul úsilí při jednání s Ústřední veterinární správou a Ministerstvem zemědělství. Při tom výrazně přispěl k získání finančních prostředků z vypsaných dotací. Na votický účet se tak vrátilo zhruba 2,2 milionu korun, které město před tím vynaložilo na zajištění náhradní péče o týrané koně.

Na Týnecku přispěli lidé na potřebné téměř 100 tisíci

Týnec nad Sázavou - Nejen v samotném Týnci, ale také v jeho částech, Chrástu nad Sázavou, Zbořeném Kostelci, Podělusech a Peceradech a také v samostatných obcích v okolí - Václavicích, Přibyšicích, Krhanicích, Netvořicích, Lešanech a Břežanech se konala už podevatenácté Tříkrálová sbírka. V celé republice ji pořádala Charita České republiky a na Týnce ji koordinovala Hana Richterová. Ta poděkovala všem, kteří dokázali věnovat část svých finančních prostředků na dobrou věc. Výtěžek, celkem 96 470 korun pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a také hospicům.

Ve Voticích hospodaří podle schodkového rozpočtu

Votice – O téměř 84,3 milionu korun více utratí letos město Votice nad rámec svých příjmů. Schodkový rozpočet potvrdilo už v záměru loňska nové zastupitelstvo. V něm po podzimních komunálních volbách vytvořila koalici volební seskupení Votičáci s podporou TOP 09 a STAN společně s ODS a Nestraníky a podpořila je i ČSSD. Votice letos dosáhnou na příjmy téměř 200,5 milionu korun. Komunální politici zvýšili schodek například tím, že schválili navýšení částky na nákup hasičského vozidla o tři miliony korun s podmínkou, že si zastupitelstvo města vyhrazuje rozhodovat o případném nákupu nového hasičského auta.

Promluví o potřebách lidí stižených alzheimerem

Benešov – Pro všechny, kteří se setkali osobně se člověkem stiženým alzheimerovou nemocí, je určeno setkání s odborníky. To v Benešově pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú. každý první čtvrtek v měsíci od 17 hodin. Na besedu se zájemci mohou vypravit do Centra pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje ve Vlašimské ulici. Další setkání se tam uskuteční první únorový čtvrtek a koná se ve spolupráci s městem Benešovem, které se dlouhodobě věnuje seniorům a zdravotně postiženým. Účastníci se dozví například i to, jak těžké je se starat se o blízkého člověka, který trpí ztrátou paměti a co znamená uspokojit jeho potřeby.

Co mají udělat pro budoucí prvňáky rodiče, poradí škola

Benešovsko – Co by měli vědět rodiče budoucích školáků pro to, aby jejich dítě ve škole dobře prospívalo, sdělí rodičům při zápisech do prvních tříd přímo zástupci školy. Ti při zápisu informuje zákonného zástupce dítěte, jak mu může do doby zahájení povinné školní docházky pomoci v jeho dalším rozvoji. Pro možnost dalšího zlepšení vybavenosti dítěte škola doporučí do zahájení školní docházky vést dítě v oblastech, ve kterých byla při zápisu zjištěna nižší úroveň školní připravenosti, jak pracovat s dítětem, aby vstup do základní školy co nejlépe zvládlo a upozorní je, na které oblasti se mají především zaměřit.

Radní schválili věcné břemeno

Benešov – Podle staré terminologie věcné břemeno, podle nové, zřízení služebnosti inženýrské sítě. Právě to schválili ve formě smlouvy o smlouvě budoucí, benešovští radní u jedné z parcel v Úročnici. Za úsek 48 metrů ČEZ Distribuce zaplatí 300 korun za metr.