„Přijďte se odreagovat do nového, klidného a harmonického prostředí mezi umění,“ láká zájemce text na webu Muzea umění a designu Benešov s tím, že cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie. Ze stejné síně se stala ale také také tančírna. Až do 27. ledna se tam každou neděli koná taneční kurz pro začátečníky, zájemce o salsu a bachatu.

Křižovatku ulic Křižíkovy a Jana Nohy čekají změny

Benešov - Na novou úpravy provozu na křižovatce silnice druhé třídy číslo 112 v Benešově, což je ta mezi ulicemi Křižíkovou a Jana Nohy, si budou muset zvykat motoristé. Ti místem projíždějí do průmyslové části města a dále vyjíždějí přes křižovatku U Topolu na mezinárodní silnici E55 ve směru na Prahu či Tábor. Rozhodnuté o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích vydal Silniční správní úřad v úterý 8. ledna. Z křižovatky se díky úpravě stane jakýsi poloviční kruhový objezd. Uprostřed křižovatky totiž vznikne ostrůvek, který budou muset řidiči vjíždějící do křižovatky ze směru od lávky pro pěší přes železnici, a také k ní, objíždět zprava.

Auta nesmí na hráz rybníka V Nedvězí

Rabyně - Na dočasnou úpravu provozu na komunikaci v Nedvězí, místní části obce Rabyně, narazí na hrázi Nového nedvězského rybníka, motoristé. Na obou koncích hráze, přes níž vede silnice, přibylo v úterý 8. ledna dopravní značení v souvislosti uzavřením asi 160 metrů tamní komunikace. V místě, podle Silničního správního úřadu Benešov, totiž hrozí dopravní nehoda, zřícení nebo poškození objektu, protože je hráz v havarijním stavu. Na silnici před hrází přibyly kvůli tomu značky zákaz odbočení vpravo a z druhé strany zákaz odbočení vlevo. Popsaná situace by měla trvat až do 31. prosince.

Stavba v Sázavě skončí později

Sázava - Veřejnou vyhláškou oznámil Vodoprávní úřad Benešov zahájení řízení o prodloužení termínu dokončení stavby protipovodňových opatření v Sázavě. Jejich konec by měl v samém závěru letoška. Jedním z důvodů k takovému kroku je snaha ochránit kořenový systém lipové aleje. Zeď byla kvůli tomu posunuta o téměř dva metry směrem od kořenů ke korytu toku řeky Sázavy. V souvislosti s posunem zdi ale došlo také ke změně jejích parametrů. V místech, kde je zeď nejvyšší a zásyp kořenů by přesáhl 105 centimetrů, jsou na rubu zdi doplněna opěrná křídla opírající se do terénu mimo hlavní kořenový systém.

Domů z tance lze jet vlakem

Benešovsko – Ty tam jsou naštěstí doby, kdy se domů, na Benešovsko, museli lidé z tancovaček, kvůli velmi omezenému nočnímu provozu hromadných prostředků, dopravovat i pěšky. Od prosince 2017 jezdí řada spojů v sobotu i v neděli. „Nedlouho po čtvrté hodině už na většině tratí jezdí první ranní spoje,“ připomněl dopravní expert Jan Vachtl. A jak odjíždějí vlaky z Prahy hlavního nádraží směrem na Benešovsko do Posázaví? Linka Praha – Vrané nad Vltavou – Čerčany odjíždí v 0.30 (každý den); v 2.30 (sobota, neděle) a v 5.55 (každý den). Linka Praha – Strančice – Benešov odjíždí 0.30 (každý den), ve 2.30 (sobota, neděle), ve 4.05 (každý den); 4.35 (pracovní dny, sobota), 4.47 (pracovní dny) a 5.05 (každý den).