Jednat budou zastupitelé do prázdnin dvakrát

Koronavirová pandemie se podepsala a stále podepisuje na všech oborech lidské činnosti. Politiku komunální nevyjímaje. Kvůli karanténě a zákazu shromažďování se neuskutečnilo původně plánované dubnové jednání zastupitelstva. Místo něj byla ve hře virtuální schůze, kterou si v menším měřítku politici vyzkoušeli v městské radě. Nakonec se bude konat „normální“ schůze zastupitelstva. V jakém formátu, není určeno. Aktuální plán uvádí schůze 18. května a 22. června. Dalšími termíny jsou 21. září, 2. listopadu a 14. prosince.

Pojízdná prodejna opět nepřijede

Když v pátek 24. dubna do benešovských osad nedorazila kvůli poruše vozidla pojízdná prodejna, měli zákazníci naději, že přijede příští týden, v pátek 1. května. To se ale nestane, protože provozovateli pojízdné prodejny dosud nedorazil náhradní díl.

Na Americe se mohou schovat před slotou

close Zastávka autobusů ve votické části Amerika. Foto: archiv MěÚ Votice info Zdroj: archiv města zoom_in Po výstavbě autobusové zastávky, k níž došlo ve votické místní části Amerika v loňském roce, tam byl od září zahájen pravidelný provoz autobusů linky Středočeské integrované dopravy. Po integraci dopravy bude na zastávku Amerika zajíždět nová linka 532. Pět spojů pojede ve směru na Jankov a Bedřichovice a čtyři ve směru Votice. Nyní cestující na Americe získali také přístřešek, v němž se při čekání mohou schovat v případě nepříznivého počasí.

Každé všední dopoledne je Na klidné vlně

Chcete v této nelehké době poslat vzkaz a povzbuzení svým blízkým? Máte k tomu jedinečnou možnost v novém pořadu Českého rozhlasu Region Na klidné vlně se Zdeňkem Junákem. Každé všední dopoledne po 9. hodině můžete poslat vzkaz někomu, s kým se teď nemůžete vidět. A zprostředkuje vám ho bývalý seriálový četník, životní optimista a nosič pozitivní energie. Na klidné vlně se Zdeňkem Junákem se uslyšíte každý všední den na benešovské frekvenci 99 FM.

Na Benešovsku se počet nemocných snížil

Při poslední statistické zmínce Benešovského deníku o počtu lidí žijících na Benešovsku, kteří se nakazili čínským koronavirovým Covidem-19, což bylo v úterý 14. dubna, Krajská hygienická stanice (KHS) Středočeského kraje uváděla 79 případů. O čtrnáct dní později hygienici přinesli příznivější zprávy. Na Benešovsku prokázali zdravotníci onemocnění jen u 35 pacientů. Současně KHS sdělila, že se v benešovském okrese z nemoci vyléčilo už 53 lidí a žádný z pacientů chorobě nepodlehl.