Novou zámkovou dlažbu i její uložení zaplatí vlastník, město Benešov. To současně od Silničního správního úřadu Benešov dostalo souhlas s úplnou uzavírkou této místní silniční komunikace. Do prostoru k parkovišti před poštou bude až do 18. listopadu také zakázáno vjíždět.

Simona Babčáková přijede do Vlašimi

One human show. Právě tak se jmenuje přednáška herečky Simony Babčákové zaměřená na život, vesmír a vůbec… Vystoupení herečky z Dejvického divadla se koná v úterý 5. listopadu od 19 hodin ve Spolkovém domě sourozenců Roškotových na Palackého náměstí ve Vlašimi. Babčáková je žákyní improvizátora Jaroslava Duška, vystudovala Zlínskou školu umění, prošla řadou divadelních scén.

Cavewoman není one man show, ale one woman show

Volné pokračování kultovní one man show Caveman s hrdinkou nového představení o jeskynní ženě Cavewoman v podání Daniely Choděrová přinese ve čtvrtek 7. listopadu od 19.30 divákům v sále benešovského KD Karlov jiný pohled na lásku a partnerské vztahy. A také na to, co dělá muže mužem a ženu ženou, v komedii, která se s nadhledem zamýšlí nad věčným soubojem pohlaví.

Nádražní ulicí v Sázavě se začne jezdit v půli měsíce

Složitější průjezd městem způsobuje řidičům od pondělí 21. října vyloučení Nádražní ulice z dopravy. Právě tam od uvedeného termínu pracují dělníci a jejich specializované stroje na opravu silnic. Tak by to mělo trvat až do neděle 10. listopadu. Díky celkově uzavřené dopravě tam mohou cestáři kompletně rekonstruovat vozovku.

Přechodná úprava provozu se týká silnice třetí třídy číslo 1109. Ta vede po Oldřichově nábřeží a také ulicemi Lípovou a Na Vápenkách. Jen částečně uzavřená je v souvislosti s opravami cest v Sázavě také ulice Generála vedrala Sázavského. Právě tudy vede objízdná trasa. Provoz tam proto řídí mobilní světelné signalizační zařízení. Rekonstrukce vozovek a opatření z něj vyplývající se dotýká také dopravy v dalších sázavských ulicích – Budínské, K Tunelům, Školské, Sklářské či Františka Kavalíra.