Vystoupají na Blaník a dozví se i něco více o archeologii
Krasovice – Mezinárodní den archeologie oživí v sobotu 21. října bájnou horu Blaník. Připraven bude tématický, komentovaný výstup na Velký Blaník. Předtím se ale od 11 hodin v Domu přírody u Krasovic zájemci dozví více o archeologii a samotné historii bájné hory.

Dýně okrášlí podzimní den
Votice/Neveklov – Průvodem strašidel zahájí pořadatelé sobotní akci 21. října ve Voticích, kterou zakončí tuze dýňovým programem. Nadšenci se nejdříve sejdou na Komenského náměstí v 18.21, načež v rajském dvoře votického kláštera vyhodnotí soutěž o nejkrásnější lampu z dýně a ochutnají i pochutiny z ní. U neveklovského infocentra na parkovišti si zájemci také pochutnají na dýňových pokrmech. Po celou dobotu bude na místě připravený i farmářský trh.Hrad oživí historické postavy
Český Šternberk – Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámí s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října a v neděli 22. října od 9 do 16.15 vždy každých patnáct minut započne komentovaná prohlídka, při které se zúčastnění potkají třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo Václava ze Sternberga. Představen bude i rušný filmový den roku 1928, kdy se na Českém Šternberku natáčel mysteriózní film Příchozí z temnot. Na nádvoří budou k vidění kejklíři, u hladomorny dělostřelci.

Ruce Nohy ovládnou bar
Benešov – Benešovská kapela Ruce Nohy odehraje koncert v sobotu 21. října večer v baru Labyrint.