Investor kvůli budování zabral se souhlasem úřadů polovinu ulice, takže jí mohou projíždět jen auta od Prahy, směrem k centru. Tak to má být podle povolení Silničního správního úřadu Benešov pouze do soboty 30. listopadu. Uprostřed silnice by měl také vyrůst ostrůvek, který zajistí chodům větší bezpečnost při přecházení ulice.

Oprava chodníku u Berušky odsune auta rodičů

Z této zprávy nejspíš nebudou mít radost rodiče dětí, které navštěvují Mateřskou školu Berušky v Táborské ulici v Benešově. Celé tři týdny potrvá oprava chodníku ze zámkové dlažby přilehlého k uvedené mateřince. Práce začnou v pondělí 2. prosince a skončí v pátek 20. prosince.

Ještě během první etapy, která se bude týkat úseku od kruhového křižovatky u pivovaru po dům před mateřskou školou, bude parkování u školky možné. Při druhé etapě se ale práce přesunou až přímo před mateřinku. Pracovní prostor na kraji vozovky vymezí značky.

Drvoštěp amatér přivolal raději na pomoc hasiče

Případ se šťastným koncem řešili na závěr minulého týdne profesionální hasiči z Říčan a Benešova a jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Mnichovicích. Oznamovatel z místní části Kunic, Všešimy, přivolal hasiče na pomoc při kácení patnáctimetrového smrku.

Ten se neodborným zásahem začal naklánět jinam, než dřevorubec předpokládal. „Strom hrozil pádem na garáž a dům,“ potvrdil krajský mluvčí Hasičského záchranného sboru Jaroslav Gabriel s tím, že z Benešova přijel speciální vyprošťovač, který pak uvázaný kmen nasměrovat na volné místo.

Práce se na zimu schovají i pod zem

Většinu betonových konstrukcí na objektu dopravního terminálu a prodloužení podchodu z nádraží mají za téměř půl roku od zahájení díla stavebníci za sebou. Další práce se tak mohou odehrávat v podchodu pod úrovní terénu a v budově terminálu, které lze temperovat. Ani v zima nepřeruší pokračování stavbu kanalizace ve spodní části autobusového nádraží. Z tohoto důvodu je nyní doprava z Žižkovy do Jiráskovy ulice vedena jen jedním pruhem. Stavba terminálu by měla skončit na jaře 2021.

Absolventi A3V obdrželi od vedení radnice diplomy

Absolventi Akademie 3. věku (A3V) obdrželi z rukou benešovského místostarosty Zdeňka Zahradníčka diplomy potvrzující jejich úspěch. Slavnostní předání diplomů se uskutečnilo v obřadní síni radnice. Akademie 3. věku zahájil v září v Benešově Vzdělávací institut Středočeského kraje. Úvodní blok přednášek se zaměřil na historii a kulturu.