Votický úřad opět otevřou o víkendu  
Votice - Městský úřad ve Voticích bude opět otevřený, a to v sobotu 24. února od 8 do 12 hodin. Zájemci si tak budou moci i o víkendu vyřídit potřebné záležitosti na všech odborech úřadu. Otevřený úřad během sobot vedení města zavedlo již na konci loňského roku. A pro značný zájem o tuto službu v tomto modelu pokračují i letos. Obyvatelé Votic si tak mohou na úřadě povětšinou každou poslední sobotu v měsíci vyřídit vše, co potřebují. Další termíny otevřeného úřadu jsou již do konce roku vypsány. Nejbližšími jsou 24. březen, 28. duben a 26. květen.

Jubilejní ples mají Sokolové
Domašín – Tělovýchovná jednota Sokol z Domašína oslavuje jubileum. Před padesáti lety totiž domašínští Sokolové uspořádali první Sokolský bál. Z každoroční tancovačky se tak stala tradiční událost, kterou již po padesáté zahájí právě v sobotu 24. února od 20 hodin v domašínské Sokolovně. Při plese si příznivci také připomenou 100. výročí od vzniku Československa. Pro potěšení zahraje návštěvníkům kapela Unisono.

Masopust bude v režii dětí
Bystřice/Neveklov – Děti si užijí tradiční masopustní veselí. Do masek se mohou nejmenší převléci třeba v Bystřici, a to v sobotu 24. února od 15 hodin v Sále u Hlaváčků. Ani v Neveklově nebudou děti o zábavu připraveny. Tam se karneval uskuteční v neděli 25. února od 14 hodin v neveklovské Sokolovně.

Mezi prádlem zahrají klasiku
Vlašim – Koncert vážné hudby se v neděli 25. února uskuteční v netradičních prostorech. Vlašimská prádelna, kde se za normálních okolností pere prádlo pro zákazníky z celého okresu, se totiž od 17 hodin promění v koncertní síň. Při akci zazní melodie od skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta, Gioacchina Rossiniho, Rudolfa Karla a Josefa Bohuslava Foerstera.

Seznámí s lesními školami
Týnec n. Sáz. – Vyučování v přírodě získalo na atraktivitě. Aby se i zájemci z okresu dozvěděli o této metodě více, přijedou do Týnce nad Sázavou zástupci Lesní mateřské a základní školy Devětsil z Kamenice, aby o konceptu povyprávěli. Akce se bude konat v pondělí 26. února od 17.30 v MC Motýlek.