Ani rekonstrukce sálů o moc nesnížila počet porodů
Benešov – Pouze nepatrně nižší počet porodů v nedávno skončeném roce 2017 mají na svém kontě zdravotníci z porodnice benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. „Vloni se v naší porodnici uskutečnilo 1080 porodů a to byl poslední měsíc a půl částečně omezený provoz z důvodu rekonstrukce porodních sálů,“ uvedl mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. V roce 2016 asistovali benešovští zdravotníci při 1084 porodech. K zajímavostem loňské statistiky patří například i to, že se v benešovské porodnici narodilo celkem šest párů dvojčat.

Voliči z benešovského 19. okrsku budou volit jinde
Benešov – Až na jednu výjimku se bude při volbě prezidenta republiky 12. a 13. ledna hlasovat v Benešově na stejných místech jako při parlamentních volbách loni na podzim. Tehdy si někteří občané stěžovali, že nemohli najít volební místnost okrsku číslo 19. Ta se totiž po dlouhých letech přesunula z Domova důchodců ve Villaniho ulici do Mateřské školy Na Karlově. A stejní voliči odhlasují znovu na jiném místě. Tentokrát se volební urny přesunou přímo do ZŠ Na Karlově. Na stejném místě odhlasují také voliči 8. a 17. okrsku. Ověřit si místo konání voleb lze na Městský úřad Benešov nebo na jeho webu.

Benešovské kluby rozproudí zábavu
Benešov - Za zábavou, hudbou a tancem se mohou zájemci vydat v pátek 5. ledna do benešovských klubů a barů. K zahájení letošní sezóny se uskuteční hned dvě události, které si přítomní dozajista užijí. Party v Music Clubu X na Masarykově náměstí začne od 20 hodin. Na programu budou tři koncerty benešovských kapel Karbyn, Sabina Ludányiová a Aven. Následně bude připravena diskotéku s Djem z Pekla Azi-bluem. Za trochu odlišnou zábavou mohou lidé přijít v pátek do Cafe Bar Terasa v Benešově. Od 19.30 se v baru představí Michal Dufek a hosté.

Zimní stadiony stále nabízí hodiny veřejného bruslení
Benešov/Vlašim - Bruslení na ledě je stále oblíbenou zábavou a dobrou zprávou je, že v Benešově i ve Vlašimi se stále bruslí. Vlašimský zimní stadión bude mít pro veřejnost opět otevřeno dv pátek 5. ledna od 20.30 do 22.30, následně v sobotu 6. ledna a v neděli 7. ledna od 14.30 do 16.30. Naopak v Benešově si bruslení zájemci užijí v neděli 7. ledna od 14.45 do 16.15 a poté ve středu 10. ledna od 13.30 do 14.45. 

Při tříkrálovém setkání si zúčastnění zazpívají
Benešovsko - Svátek Tří králů připadl na zítřejší den, proto jsou na některých místech v okrese připravena tradiční setkání, při kterých si zájemci i zazpívají. K milé akci se mohou nadšenci připojit třeba v Maršovicích, kde se tříkrálové zpívání uskuteční v sobotu 6. ledna v 16.30 na schodech úřadu městyse. Ve stejném duchu se ponese i sobotní akce ve Vysokém Újezdu. Tam v kostele Narození Panny Marie začne koncert v 17 hodin. Při té příležitosti vystoupí kapela Pražec.

Pohřby knížat připomene historik z Muzea Podblanicka
Vlašim - Přednáška Jindřicha Nuska, historika z Muzea Podblanicka, se bude tentokrát dotýkat netradičního tématu. Ti, kteří v úterý 9. ledna v 17 hodin dorazí do muzejních prostor ve vlašimském zámku, se více dozví o pohřbech knížat z Auerspergu, jejichž sídlem byl od 18. století právě zámek ve Vlašimi. Historik Jindřich Nusek knížecí pohřby připomene jako měnící se rituály a velké události v životě regionu.