Voliči mají poslední možnost zažádat si o průkaz
Benešovsko - Kdo se stane příštím prezidentem České republiky, ukáží nadcházející volby. Ti, kteří se chtějí spolupodílet na rozhodování o tom, kdo bude pomyslně vládnout české zemi, určitě dorazí v pátek 12. či v sobotu 13. ledna do volebních místností ve svém volebním okrsku. Někteří ale chtějí nebo musejí volit mimo hranice svého bydliště. V tu chvíli stačí si jen zažádat o voličský průkaz. Ve středu 10. ledna mají zájemci ale poslední možnost, jak ho získat, a to do 16 hodin. Průkaz vydá na počkání pověřený úředník na obecním úřadě v místě trvalého bydliště. 

Obec opět hledá nájemce obchodu s potravinami
Ratměřice - Ratměřický obchod je opět prázdný, od ledna je bez nájemce. Po novém roce si tak nemohou obyvatelé Ratměřic nakoupit základní potraviny ve své obci. Obecní zastupitelstvo proto vyhlašuje záměr o pronájmu nebytových prostor. Podmínky nájmu jsou přijatelné tak, aby mohl obchod co nejdříve posloužit občanům. Případní zájemci se mohou obracet na starostu Viktora Lišku. 

Nové zásahové auto získali poříčští dobrovolní hasiči
Poříčí nad Sázavou - Dobrovolní hasiči z Poříčí nad Sázavou převzali od svých kolegů z Prahy 11 velký dar. Nyní se tak mohou honosit špičkovým hasičským vozem Iveco Magirus s cisternou, který ve výzbroji poříčského sboru nahradil letitý automobil AVIA.

Vernisáž bude doplněna o soutěž
Benešov - Umělec Zdeněk Paďour představí ve středu 10. ledna svá díla v rámci retrospektivní výstavy. Při vernisáži, která se bude konat v benešovské Městské výstavní síni od 17 hodin, budou mít diváci postaráno o pestrý program. Expozice nabídne nejen malá i větší plátna evokující atmosféru francouzské Provence a holandské krajiny, ale také jedno ze dvou největších autorových pláten. Mimo to na akci zahraje kapela Smart Machines a přítomní se budou moci zúčastnit soutěže o tři obrazy umělce. Výstava bude v benešovské síni k vidění do 26. ledna. Zdeněk Paďour se věnuje jak konkrétním tématům, tak abstrakci, od krajinomalby po městské motivy, v nichž se prolínají konkrétní formy s abstraktním pojetím.

Žehličkou a voskovkami namalují v domečku krajinu
Benešov - Tvořit se žehličkou a voskovkami není žádný problém. Více se o této výtvarné technice, které se říká enkaustika, dozví ti, kteří dorazí na kurz v Domě dětí a mládeže v Benešově ve středu 10. ledna od 16.30 do 18 hodin. Zájemci si za pomoci lektorky namalují zimní krajinu.

Turisté se vydají na vycházku
Benešov - K výletu s benešovským Klubem českých turistů se mohou připojit všichni, kteří mají rádi vycházky. Další putování si turisté připravili již na středeční den 10. ledna, kdy v 8.14 vyjedou z vlakového nádraží v Benešově do Struhařova. Následná trasa povede směrem na Budkov, tedy Pecínov, a posléze zpátky do Benešova. Celková délka pochodu bude měřit osm kilometrů.O přirozeném hubnutí se dozví v klubu seniorů
Benešov - Setkání v benešovském Klubu zdraví bude tentokrát pojednávat o přirozeném hubnutí, které je po vánočních svátcích více než aktuální. Povídání povede Roman Uhrin, koordinátor Klubu zdraví pro Českou republiku. Přednáška Přirozené hubnutí aneb ztrácejme se s humorem začne ve středu 10. ledna od 17.30 v Klubu seniorů v Benešově, který sídlí v ulici Marie Kudeříkové naproti vchodu na hřiště.

Zážitkový den spojili se dnem otevřených dveří
Benešov - Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola připravila nejen pro zájemce o studium zážitkový den otevřených dveří. Návštěvníci, kteří dorazí ve čtvrtek 11. ledna od 12 do 18 hodin buď do budovy v Benešově v Mendelově ulici nebo do areálu praktické výuky v Pomněnicích, si prohlédnou školní prostory, pobaví se s vyučujícími i studenty, ale i si užijí program na školním golfovém hřišti, v jízdárně nebo na farmě.

Vlnu zločinnosti na zámku odehrají pražští ochotníci
Bystřice - Skupina divadelníků z hlavního města Prahy, která si říká Pátečníci, přijede v pátek 12. ledna do Bystřice, aby divákům předvedla divadelní hru nesoucí jméno Vlna zločinnosti na zámku Blandings. Představení začne v 19.30 v bystřickém divadle U Jelena.

Zajímavá přednáška se ponese v africkém duchu
Jílové u Prahy - Stopem západní Afrikou. Tak se jmenuje přednáška, která je připravena na sobotu 13. ledna v knihovně v Jílovém u Prahy. Od 15 hodin se v oddělení pro děti a mládež přítomní dozví zajímavosti z cesty Afrikou, kterou podnikl Martin Košťál.