Peníze město předisponuje Kulturnímu domu Blaník jako účelový příspěvek. Rozpočet se v rámci opatření zvýší také v příjmech a výdajích pro dobrovolné hasiče a to o částku téměř 45 tisíc korun.

V příjmech půjde o náhradu výdajů SDH Vlašim a Domašín za provedení zásahy u dopravních nehod. Vlašimský rozpočet s navýší také o neinvestiční dotaci z Úřadu práce a to v celkové výši přes 78 tisíc korun za duben.

Benešovští zastupitelé projednají dotace i nákup nemovitostí

Benešov – Ne v jednom bloku, ale každý případ přidělení dotací zvlášť, projednají zastupitelé Benešova při své schůzi. Celkem se tak toto téma dostane do osmnácti bodů.

Kromě nich komunální politici na poslední předprázdninové schůzi prodiskutují i závěrečný účet města za rok 2018, návrh třetího letošního rozpočtového opatření nebo návrh na schválení střednědobého výhledu rozpočtu města.

Komunální politici ale projednají také návrh na odkoupení pozemku s budovou. Veřejně přístupná schůze začne v pondělí 24. června v 18 hodina Na Poště.

Ve Šternově změní dopravu

Šternov – Vjezd nákladním automobilům s celkovou hmotností nad 3,5 tuny mezi domy ve Šternově, obci nedaleko Divišova, zakáže uvedeným vozidlům dopravní značení.

Povolení nových pravidel pro vjezd na účelovou místní komunikaci si vyžádal na Silničním správním úřadu Benešov Městys Divišov a to jako přechodnou úpravu provozu od čtvrtka 20. června do konce letošního roku.

Kulatou zákazovou značku se známým symbolem nákladního auta doplní také upozornění na tonáž také dodatková tabulka se směrovou šipkou. Místo bude osazené i další značkou – slepá ulice. Značky budou umístěné ve vzdálenosti do 25 metrů od připojení účelové komunikace.