VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Vlašimská charita posbírá potraviny pro potřebné

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

10.11.2017
SDÍLEJ:

Národní sbírka potravin. České Budějovice.Foto: Deník/Edwin Otta

Áčko se chystá na noc divadel
Benešov – Celoevropský projekt Noc divadel nebude už potřetí chybět ani v Benešově. Připadne na sobotu 18. listopadu a divákům nabídne pořadatelské Komorní studio Áčko hned dva muzikály. „Divadelní maratón odstartuje již odpoledne ve dvě, kdy bude v divadle Na Poště připraveno představení pro mládež, Neupřímnost bolí,“ připomněl Josef Brabec z týmu pořadatelů. Kus o dívce Týně, která se vyléčí z vážně nemoci a to jí pomůže ke kariéře muzikálové hvězdy, nastudovali žáci literárně – dramatického oboru ZUŠ Benešov pod vedením Martiny Rajdlové. Druhým muzikálem bude osvědčený příběh lásky a zrady Zabili zabili v podání Áčka.

Stezka odvahy povede zámeckým parkem
Konopiště - Čtvrtý ročník stezky odvahy pro děti z 1. až 8. tříd základních škol, ale také pro děti mladší, které mohou jít s někým starším nebo rodiči, se dnes koná v konopišťském parku u dětského hřiště nad Růžovou zahradou. Děti půjdou jednotlivě nebo ve dvojicích bez baterek po trase označené světýlky. Na cestě budou plnit různé úkoly a pořadatelé ujišťují, že je nikdo nebude strašit. Cestou k cíli totiž bude alespoň jedno místo, kde bude mít dozor někdo dospělý. Start akce bude po setmění v 18 hodin a závěr by měl být o dvě hodiny později.

Pražští konzervatoristé zahrají klasiky v Křečovicích
Křečovice – Chrám sv. Lukáše v Křečovicích hostí už v neděli 12. listopadu koncert Smyčcového orchestru pražské konzervatoře. Sólistkami budou houslistky Kateřina Vítečková a Anna Poulová, dirigentem Chuhei Iwasaki. Slovem koncert, který začne v 16 hodin, provede Jan Suk. Během vystoupení pražských konzervatoristů zazní skladby Henryho Purcella, Josefa Suka, Eugena Suchoně a Antonia Vivaldiho.Děti budou překonávat strach a neznámý terén
Konopiště – Orientační pochod určený starším dětem vybaveným baterkami a mapou se koná dnes po setmění v konopišťském parku. Účastníci, kteří se sejdou u dětského hřiště, které leží poblíž křižovatka mezi Tuškovem, svatou Annou a Růžovou zahradou, odstartují v 18 hodin. Přes les projdou přes pět kontrol a do cíle by měli dorazit zhruba po čtvrthodině. Nejedná se ale o závod a vítězem je proto každý, kdo dorazí do cíle. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta na čtvrtek 16. listopadu.

Vlašimská charita posbírá potraviny pro potřebné
Vlašim – Už popáté se v Česku koná zítra Národní potravinová sbírka. Jedna její část se uskuteční ve Vlašimi od 8 do 20 hodin. V ten čas mohou dobrosrdeční lidé odevzdat trvanlivé potraviny ale také vybrané drogistické zboží v sídle Farní charity Vlašim, která je pak poskytne seniorům nebo matkám samoživitelkám z Vlašimi a jejího okolí. Cílem sbírky je otevření diskuse a hledání řešení letitého problému, kdy na jedné straně část lidí trpí nedostatkem jídla, a druhá skupina jím plýtvá. Farní charita Vlašim proto bude během celé soboty spolu s dobrovolníky v obchodech propagovat akci.

Světec na bílém koni dorazí také do Týnce nad Sázavou
Týnec nad Sázavou – Svatý Martin na bílem koni přijede po roce znovu do centra města nad řekou Sázavou. V 17 hodin vyrazí v čele lampionového průvodu od základny Mateřského centra Motýlek v Okružní ulici a přes Masarykův most se dostane do zahrady Společenského centra Týnec na levém břehu řeky. Zájemci se budou v zahradě seznamovat s legendou o svatém Martinovi, připraveno bude také ohniště a zájemci si budou moci nad plameny opéci buřty. Nebudou chybět ani svatomartinské rohlíčky.

Autor: Zdeněk Kellner

10.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zaječický masopust se konal v sobotu 17. února.
56

Zaječický masopust neurčuje církevní kalendář, ale ten muzikantský

Benešov - Velvary 6:0.
8

Velvarským návštěvníkům zazpíval v Benešově kanár

Maturitní ples studentů oktávy Gymnázia Benešov

Benešov – Až k maturitnímu plesu se po dlouhém, osmiletém studiu propracovali studenti Gymnázia Benešov. Studentský bál se konal v pátek 16. února v Kulturním domě Karlov a všem při něm zahrála kapela Unisono.

OBRAZEM: Sázavští fotbalisté vyměnili dresy za obleky

Sázava - Fotbalový Klub Kavalier Sázava uspořádal v pátek 16. února tradiční Fotbalový ples. Jako místo konání zvolil místní Společenský dům. O hudební stránku večera se postarala skupina TaHiMel, která svůj úkol zvládla opravdu na výbornou.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

KRÁTCE: Festival obsadí týnecké kapely

Benešovsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT