„V případě jakýchkoliv potíží či připomínek ohledně odečtů se obracejte právě na ni,“ radí vlašimští úředníci na webu města. Stav vodoměru lze také nahlásit zprávou SMS nebo na email hervertova@vhs-sro.cz.

Vjezd ke střelnici na Kavčíně omezí dva sklopné sloupky

K pistolové střelnici na Kavčíně zůstane po rozhodnutí Silničního správního úřadu, které je zatím jen návrhem, pouze jedna přístupová cesta pro automobily. Navrhuje to, kvůli zajištění bezpečnosti silničního provozu, město Benešov. Dosud auta přes Benešovský potok jezdí i po lávce poblíž křižovatky na Bedrč. Jejímu přejíždění mají zabránit dva 800 mm vysoké sklopné sloupky s profilem 60 x 60 milimetrů.

Českého premiéra přiveze do Benešova rychlík

Každodenní potíže cestování po silnici I/3 nechce na vlastní oči vidět český premiér Andrej Babiš. Ten plánuje na historicky zprofanované datum 25. února pracovní cestu po středních Čechách. V rámci ní má navštívit i Benešov. Pro cestu zvolil ústavní činitel rychlík, který z Hlavního nádraží v Praze odjíždí v půl osmé ráno. V půl deváté předseda vlády pohovoří s vedením benešovské nemocnice o nedávném kyberútoku a setká se také se zaměstnanci ústavu. Potom navštíví Integrovanou střední školu technickou Benešov a následně se limuzínou přesune do Sedlčan a Příbrami.

O výzkumu Hradu pohovoří archeolog Jan Frolík

O historii archeologické práce na Pražském hradě pohovoří ve Vlašimi člen Archeologického ústavu Akademie věd ČR Jan Frolík. Jeho přednáška Archeologie na Pražském hradě, 95 let výzkumu, se koná ve vlašimském zámku v úterý 11. února od 17 hodin. Bývalý dlouholetý vedoucí výzkumu přiblíží starší bádání a především aktuální pohled na vývoj sídla šlechty. „Úterním večerem pokračuje letošní mimořádný cyklus přednášek, který připravilo naše muzeum ve spolupráci s Archeologickým ústavem a který připomene 100 let činnosti této výzkumné instituce,“ uvedl Jindřich Nusek, historik Muzea Podblanicka.

Pod klášterem si zaplavou otužilci

Popáté se v sobotu 8. února otužilci ponoří do chladivých vod řeky Sázavy ve stejnojmenném městě v rámci Memoriálu Vladimíra Tupého. Po roce se na louce pod světově proslulým klášterem sejde v pravé poledne na 150 plavců nejen z celého Česka. Někteří z nich jsou dokonce přemožitelé Kanálu La Manche. Soutěžit budou o body do Českého poháru zimního plavání na tratích 100, 250, 500 a 750 metrů.

Na plesy by se už nemělo jít blátem

Vrata průchodu pod radnicí zavřená, tanečníci ve svátečním procházející z náměstí rozhrabanou, neosvětlenou ulicí Na Karlově. Tak popsal jeden z tanečníků maturitního plesu Střední průmyslové školy ve Vlašimi situaci v centru Benešova. „Průchod se zavírá kvůli vandalům. Při plesech a podobných akcích by měl být ale otevřený,“ míní tajemnice Městského úřadu v Benešově Magda Zacharieva. Poté, co si zprostředkovaně vyslechla stížnost tanečníků na příchod ke Kulturním domu Karlov, dodala: „Vyřídím to s velitelem strážníků.“