Retrokresby hradů předkládá Jan Heřman

Rekonstrukce a retrokresby posázavských hradů představuje ve výstavní síni Informačního centra Sázava na náměstí Voskovce a Wericha malíř Jan Heřman. Jeho rozsáhlé dílo může veřejnost posuzovat až do konce prvního prázdninového měsíce. Mezi vyobrazenými středověkými památkami nechybí Český Šternberk, sázavský klášter nebo hrad v Ratajích nad Sázavou. Výstavní síň je otevřena od 8 do 17 hodin.

Kastelánka vystavuje své obrazy a keramiku

Výstavu obrazů a keramiky kastelánky hradu Magdaleny Starkové Timplové si mohou zájemci prohlédnout v Muzeu Týnec nad Sázavou na nádvoří Adama Hodějovského v areálu týneckého hradu, a to až do soboty 28. září. Muzeum je během velkých prázdnin přístupné veřejnosti od středy do neděle od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Budování dopravního terminálu v polovině července 2019.
OBRAZEM: V Nádražní ulici v Benešově stavbaři vyhloubili kráter

Střed Netvořic uzavře tradiční pouť

Centrum městyse Netvořice uzavře pro automobily na tři dny pouť. Dopravní značení v souvislosti s uzavírkou silnic číslo III/1056 a III/10510 v centru městyse Netvořice vyznačí zóny, kam motoristé budou moci svými vozy zajet a kam už ne. Tradiční Netvořická pouť 2019 se bude konat od pátku 16. do neděle 18. srpna. O povolení dočasného dopravního opatření požádal úřad městyse, organizátor uvedené akce, už na konci května. Odůvodněním přechodné úpravy provozu je zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislosti s uzavírkou silnic č. III/1056 a III/10510.

Ilustrační foto.
Za cesty s přestupováním lidé z Benešovska ušetří
Kulturní dům Karlov v Benešově.
Městská obchodní společnost má novou jednatelku