Pedagogové a žáci při něm budou diskutovat s odborníky – vývojáři a lektory virtuální reality o tom, jak mohou moderní technologie doplnit a zkvalitnit stávající výuku středních škol. Jako názorné ukázky jejich možného využití ve výuce budou sloužit ukázkové výukové hodiny chemie, matematiky a anglického jazyka, speciálně vyvinuté pro účely tohoto festivalu. Čeká je také rehabilitace ve virtuální realitě, Google Earth či procházka po starověkém Egyptě nebo turnaj v české virtuální hře Beat Saber.

Nemocnice obešle setkání ombudsmanů

Při setkání ombudsmanů ve zdravotnictví, které se koná ve čtvrtek 7. listopadu od 10 hodin v pražské Thomayerově nemocnici v Krči, nebude chybět ani ombudsman z benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Petr Ballek. Setkání se uskuteční pod záštitou ředitele Thomayerovi nemocnice Zdeňka Beneše a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči a ombudsmanky nemocnice Jaroslavy Mrkvičkové. Setkání se zúčastní dvaatřicet nejen ombudsmanů, ale i dalších pracovníků, kteří se touto problematikou zabývají, nebo ve zdravotnických zařízeních řeší a mají na starosti stížnosti, a to nejenom pacientů, ale i zdravotnických pracovníků.

Noc divadel v Benešově začne Malým princem

V pořadí již pátá Noc divadel čeká příznivce ochotnické scény. Představení festivalu se uskuteční Městském divadle Na Poště v sobotu 16. listopadu. Podobně jako v minulých letech přehlídku pořádá divadelní soubor Komorní studio Áčko. Noc divadel je evropským projektem, v jehož rámci se divadla otevírají v neobvyklou dobu a připravují pro návštěvníky netradiční program. V Benešově začne program v 15 hodin představením pohádky Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ v podání ZUŠ Benešov.

Hovořili o reformě psychiatrické péče

Setkání k reformě psychiatrické péče připravil na středu 6. listopadu Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Benešově. Mezi hlavní témata patřilo také představení problematiky duševního zdraví a reformy psychiatrické péče. Setkání se uskutečnilo v baru Labyrint v Kulturním domě Karlov. Zúčastnili se ho i zástupci Národního ústavu duševního zdraví Hana Rašková a David Urban, kteří jsou specialisté destigmatizace. Nechyběl ani Václav Vopat, odborný garantem pro reformu psychiatrické péče.

Pátrají po vykradači pyšelských domů

O tom, že Pyšely patří k progresivně se rozvíjejícím sídlům, kam se stěhuje z pražské aglomerace řada i mediálně velmi známých lidí, ví nejspíš každý. Možná právě to do města přilákalo nenechavce, po kterém nyní jdou policisté. „Skutečně jsme zaznamenali několik případů vloupání do domů, ke kterým došlo v poslední době v Pyšelích,“ potvrdila na dotaz Deníku mluvčí Policie ČR v Benešově Eva Stulíková s tím, že vzhledem k probíhajícímu šetření nebude zatím sdělovat žádné podrobnosti.

Při kolizi osobních aut u Radošovic se zranili dva lidé

Pohmožděniny hrudníku a páteře utrpěla žena při střetu dvou osobních aut na silnici I/3 u odbočky do Radošovic. „Po ošetření a zafixování ve vakuové matraci sanita zraněnou převezla do nemocnice,“ potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Příčiny kolize, k níž došlo v úterý 5. listopadu před 17. hodinou, vyšetřují policisté z Dopravního inspektorátu Policie ČR v Benešově.

Z Vlašimi do Řimovic auta kvůli opravě vozovky nejedou

Od pondělí 4. až do pondělí 25. listopadu se motoristé směřující z Vlašimi do Řimovic po ulici Československé armády přes tuto část města nedostanou. V ulici cestáři v současnosti provádějí opravu povrchu vozovky a opěrné zdi. Auta proto jezdí objížďkou.

Posázaví má v Týnci další Společenský večer

Sedmnáctý Společenský večer chystá obecně prospěšná společnost Posázaví na sobotu 9. listopadu. V rámci programu neziskovka zajistila také hudbu k tanci v podání skupiny Friends.