Varují před nevyžádanou nenárokovou službou

Benešov – Na podvodné nabídky ze strany katalogových společností k uzavření smlouvy o placené registraci upozorňuje benešovský obecní živnostenský úřad. „Tyto nabídky mohou vést k omylu, že se jedná o zákonem stanovený poplatek. Skutečnost je však jiná,“ upozorňuje Roman Bumbálek z Odboru obecní živnostenský úřad MěÚ Benešov.

Úředník připomíná, že podnikatel zaplatil správní poplatek při ohlašování živnosti nebo podání žádosti o koncesi. Poplatek vybírá jen obec vykonávající státní správu v oblasti živnostenského podnikání. „Samotné provedení zápisu podnikatele do živnostenského rejstříku není zpoplatněno,“ připomněl Bumbálek s tím, že nabídky k placené registraci jsou soukromou aktivitou a není povinností podnikatelů na ni vůbec reagovat.

Část městského objektu využijí pro soukromé akce

Benešov – Před 52 metrů čtverečních plochy v objektu komplexu Zelený strom na Malém náměstí, nabízí město Benešov soukromým zájemcům. Ne k odkoupení, ale pronájmu. Záměr zveřejnila radnice na své úřední desce. Prostor sice disponuje toaletou a umyvadlem, ale postrádá jakékoliv vytápění a zájemce, který tam bude chtít podnikat, musí počítat s tím, že teplo mu bude jen po zapojení vlastních elektrických přímotopů.

Za uvedené místo chce Benešov nejméně 1500 korun za metr čtvereční a rok. K tomu ale zájemce musí počítat ještě s případným navýšením kvůli valorizaci a platbě nákladů na služby. Pronájem je stanovený na pět let.

Hledají v pořadí druhého benešovského Ámose

Benešov – Anketu, na jejímž konci budou známa jména nejoblíbenějších a nejužitečnějších benešovských kantorů ze základních škol, vyhlásilo město Benešov. „Jejím posláním je především popularizace a ocenění pedagogů, kteří podle hodnocení dětí a ředitelů benešovských základních škol významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli,“ vysvětlila Ivana Kárová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Benešov. Soutěž má tři kategorie – za celoživotní přínos školství, pedagoga roku z pohledu ředitele a za Ocenění za celoživotní přínos školství a dlouhodobého přínosu benešovskému školství a šíření jeho dobrého jména.

Benešovská radnice na Masarykově náměstí.
Starosta Benešova zrušil tendr na tajemníka. Vypíše nový

Vyrobí si jarní dekoraci

Vlašim - Jarní zápichy a drátované kraslice. Tak zní název kurzu, který je přichystán na sobotu 24. února od 9 hodin ve vlašimském Spolkovém domě. Přihlášení na akci je nutné do středy 21. února.

Děti z centra se těší na pohádku

Benešov - Dnes už klasickou pohádku Josefa Čapka O pejskovi a kočičce převypráví dětským divákům ve svém nastudování účinkující z Mateřského centra Hvězdička. Představení pro nejmenší se koná ve středu 21. února od 17 hodin v aule Gymnázia Benešov v Husově ulici. Divadelní kus je podle organizátorů určen pro mladší děti, které se teprve učí soustředit v novém prostředí na krátkou pohádku. Ta má totiž pouhých 30 minut. Přístup do auly gymnázia je pro rodiče s kočárky omezený. Kočárky totiž musejí nechat ve vstupní hale benešovské střední školy.

Přednáška přiblíží české vesnice v Rumunsku

Týnec n. Sáz. - Vlastivědný, týnecký spolek připravil další zajímavou přednášku. Tentokrát o českých vesnicích v Rumunsku. Akce se koná ve čtvrtek 22. února od 17.30 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Týnci nad Sázavou.

Lidé s maskami boudou mít tancování o něco levnější

Petroupim - O 30 korun levnější budou mít vstup na tradiční petroupimské šibřinky ti, kteří dorazí v masce. Tanečníci v civilu pak organizátorům z místního sboru dobrovolných hasičů a obce přispějí na pořádání maškarního karnevalu částkou 80 korun. Taneční veselí se bude konat už v sobotu 24. února od 20 hodin v petroupimském kulturním domě. K tanci a poslechu zahraje DJ Miloš Frk.

Ztracená fenka je zpět v útulku

Opřetice - Fenka Pú z opřetického útulku, která se ztratila při venčení v neděli 4. února, byla nalezena ve středu 14. února. Nyní je opět fenka v útulku a i po svém „výletu“ je zcela zdravá.

Úterní kolize byly bez zranění

Benešovsko - Multikára a dodávka se srazily ve Lstění v úterý 20. února před polednem. Následně kolem 13. hodiny se udála nehoda osobního vozidla s dodávkou u Olbramovic. Obě události byly bez zranění.

Hrdina Daniel Vepřek.
Daniel Vepřek zachránil tonoucího muže