Sukův sbor zapěje u evangelíků
Benešov - Vánoční koncert Sukova komorního sboru prožijí v pátek 15. prosince v sále Sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici ti, kteří tam dorazí v 19 hodin. Sukův komorní sbor vznikl před pětatřiceti lety a původně původně ve smíšeném obsazení. O čtyři roky později se od původního tělesa oddělil Sukův komorní ženský sbor a oba soubory vystupovaly odděleně. Od roku 1987 už existuje jen ženský Sukův komorní sbor. Ten koncertuje nejen v Česku, ale vystupoval i v Bulharsku a Německu a je každoročním účastníkem prestižního hudebního festivalu Sukovy Sedlčany.

Vyrobí si drátěné dekorace
Vlašim – Tvoření, které bude připraveno během výstavy Drátenické řemeslo, si užijí nadšenci v pátek 15. prosince od 13 do 18 hodin ve vlašimském zámku. Vyrobit si budou moci drátěné dekorace.

Znalec pohovoří o psecha jejich službě u četnictva
Pyšely – Povídání o četnictvu a jeho kynologii, které připravili na sobotu 16. prosince členové SDH Pyšely, by si neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád psy a uznává práci policistů, potažmo prvorepublikových četníků. Přednáška právníka Michala Dlouhého, současného ředitele Pyrotechnické služby Policie ČR, začne v hasičské zbrojnici ve 14 hodin. Pětapadesátiletý Michal Dlouhý je známý také jako historik a spisovatel specializující se na české četnictvo kriminalistiku. Je autorem řady odborných prací i populárně naučných knih a jednu z nich Četnický pes Alto opět na stopě, si budou moci účastníci nechat podepsat.Adventní tvoření a koláže připravují u Roškotů
Vlašim – Tvořivé dopoledne pro malé i velké chystají na sobotu 16. prosince pracovníci Spolkového domu sourozenců Roškotových. Zajímavou vánoční dekoraci či originální dárek si tam účastníci začnou tvořit v 9 hodin a domů i s výrobky by se měli vypravit v pravé poledne.

Vánoční koncert pomůže sehnat peníze na piano
Benešov – Vánoční koncert pro všechny příznivce Pěveckého sboru Gymnázia Benešov chystá toto umělecké těleso společně se studenty a Sdružením rodičů. Přijít na něj může do Sukovy síně školy v pátek 22. prosince každý. Vánoční koncert odstartuje v 19 hodin, ale nebude jen o zpívání. „Výtěžek z dobrovolného vstupného použijeme na zakoupení nového pianina do učebny hudební výchovy,“ potvrdila kantorka a vedoucí Pěveckého sboru Gymnázia Benešov Dana Jelínková.

Na zámku se na sváteční nadílku mohou těšit i koně
Vysoká Lhota – Vánoční nadílku, kterou dostanou od svých chovatelů koně, mohou z blízka, případně i s čerstvým svařákem či grogem a za zvuku koled, sledovat ti, kteří dorazí na zámeček Vysoká Lhota ve stejnojmenné části obce Čerčany. Setkání s nadílkou koním se tam uskuteční v pondělí 25. prosince od 15 hodin.

Při koncertu mohou zájemci přispět na čerčanský hospic
Mnichovice – Skupina Oboroh pořádá 30. prosince od 18 hodin koncert v mnichovickém Husově sboru. Vstupné na akci bude zdarma. Zájemci ale budou moci na místě přispět na čerčanský Hospic Dobrého Pastýře.