Strážník chybí v Bystřici
Bystřice - Městského strážníka postrádají v Bystřici. Město proto vyhlásilo výběrové řízení, do kterého je možné podávat přihlášky do 30. května do 14 hodin.

Řidiči jezdí po nové silnici
Radošovice/Tožice - Komunikace mezi Tožicemi a Rodošovicemi má nový kabát. Od jara již mohou řidiči do těchto dvou obcí jezdit po zpevněné cestě i novém asfaltu. Rekonstrukce silnice začala koncem minulého roku a stála skoro dva miliony korun.

Úředníky omezují okna
Týnec n. Sáz. - Některé úředníky z týnecké radnice omezuje výměna oken. Od konce dubna do 15. června proto musí i občané počítat s tím, že ne vždy budou kanceláře zcela v provozu.

Zámecké infocentrum bude opět otevřené i o víkendu
Vlašim - Informační centrum vlašimského zámku je od 1. května otevřeno i o víkendu. Celoročně ho mohou zájemci navštívit jen o všedních dnech, během léta je naopak otevírací doba infocentra rozšířená, a to o sobotu a neděli od 9 do 16 hodin. Návštěvníci se při jeho návštěvě dozvědí více informací o zámku a parku.

Přeruší dodávku pitné vody
Benešov - Z důvodu rekonstrukce vodovodního potrubí bude přerušena dodávka vody v Tyršově ulici ve čtvrtek 17. května od 7 hodin. Obnovení je plánováno v 17 hodin téhož dne. Náhradní zásobování vody, podle vedení města Benešov, zajistí benešovská vodohospodářská společnost formou mobilní cisterny.

Čekárnu přestěhovali jinam
Sázava - Autobusová čekárna se musela přestěhovat ze sázavského nádraží, a to v souvislosti s výstavbou nového dopravního terminálu v Sázavě. I přesto, že starou čekárnu se město rozhodlo původně nevyužít a mělo dojít k její demolici, městská rada se nakonec usnesla, že bude čekárna dál sloužit u zastávky Kopaniny.