Ta se stala uvolněnou funkcionářkou, podobně jako její předchůdce. Uvolněným je také nový místostarosta Jan Kostrhoun (48), člen volební strany Hasiči Pyšely. Druhou, neuvolněnou místostarostkou, zůstává sedmapadesátiletá Dana Drábová. Městskou radu Pyšely nemají stejně, jako v období 2014 – 2018. Obce s méně než patnácti zastupiteli, podle zákona nemusí mít obecní radu.

Kvůli dodatečným volbám připraví petici

Litichovice – Vzhledem k tomu, že se nikdo z 61 obyvatele Litichovic nezúčastnil jako kandidát nedávných komunálních voleb, nemá sídlo zastupitelstvo ani starostu. To přináší komplikace obci, ale zejména jejím obyvatelům. Funkci volených orgánů nyní supluje správce dosazený Ministerstvem vnitra. Ale nemělo by to trvat věčně. Proto MV plánuje na 26. ledna dodatečné volby. K tomu je však potřeba sestavit kandidátky. Aby se volební strana, tvořená nezávislým kandidátem nebo sdružením nezávislých kandidátů, mohly zúčastnit voleb, musí mít kandidátní listiny podporu voličů. Jejich podpisy zajistí petice. Pro nezávislého kandidáta se musí podepsat nejméně čtyři, pro sdružení nezávislých kandidátů pak nejméně pět voličů.

Autobusy jezdí kvůli mostu pouze ke hřbitovu

Týnec nad Sázavou – Kvůli rekonstrukci vozovky na Masarykově mostě se v Týnci až do pátku 9. listopadu nedá projet z jednoho břehu řeky na druhý. Dlouhou objížďku přes Chrást a Lešany, ale nevyužívají autobusy ČSAD. Tento dopravce zajišťující dopravní obslužnost regionu, využívá nyní jako zastávku, parkoviště u nového městského hřbitova.