V Přestavlkách chystají změnit pravidla provozu
Přestavlky u Čerčan – Návrh místní úpravy provozu na pozemních komunikacích týkající se místní komunikace přivádějící dopravu od osady Čistec na hlavní silnici v centru obce procházející od Čerčan na Vranov, oznámil veřejnou vyhláškou silniční správní úřad. Úpravou by mělo dojít ke změně přednosti v jízdě, osazení zpomalovacího prahu a instalaci souvisejícího dopravního značení. U silnice by měla přibýt i dopravní značka s nejvyšší dovolenou rychlostí 30 km/hod. Kvůli tomu pak dojde také ke zjednosměrnění další místní komunikace.

Termíny zápisů dětí do prvních tříd už jsou známé
Benešov – Zápisy dětí do prvních tříd základních škol pro školní rok 2018 až 2019, se v Benešově uskuteční ve středu 4. a čtvrtek 5. dubna. Zápisy se konají v ZŠ Dukelská, ZŠ Jiráskova a ZŠ a MŠ Na Karlově během zmiňovaných dní od 14 do 17 hodin. Zápis dětí do první třídy Základní školy a Praktické školy v Konopišťské ulici, pak proběhne jen ve čtvrtek 5. dubna od 14 do 16 hodin. K zápisům do prvních tříd základních škol se v Benešově dostaví desítky adeptů. Některým z nich ale budou chtít rodiče dětství ještě o rok prodloužit a požádají o odklad. Pro posouzení toho, zda je jejich potomek zralý, aby mohl nastoupit do školy, ale musejí požádat pedagogicko-psychologickou poradnu.

Město žádá o prodloužení stavebního povolení
Vlašim – Město Vlašim podalo žádost na Středočeský kraj o prodloužení doby, během které je vystaveno stavební povolení na rekonstrukci silnice, chodníku a mostu v Polánce u Vlašimi. Původní stavební povolení nabylo právní moci 8. února 2016 a platnost mělo 2 roky. Město nyní žádá o prodloužení do 8. února 2020.

 

Vyřazené knihy si koupí
Benešov – Vyřazené knihy z knižního fondu benešovské knihovny si mohou zájemci odnést domů za symbolickou cenu. Knihy je možné si prohlédnout, případně zakoupit, v audiovizuálním oddělení v pondělí, ve středu a v pátek. 

Hledají ředitele jídelny
Sázava – Výběrové řízení na ředitele jídelny sázavské základní školy vypsalo město Sázava. Přihlášky s nutnými doklady je nutné doručit do 13. března do 17 hodin na městském úřadě. Předpokládaný nástup do práce je 1. července.

Známí herci předvedou, jak vypadá domácí štěstí
Sázava – Známí čeští herci Iva Hüttnerová, Michaela Dolinová a David Suchařípa předvedou v Sázavě, jak vypadá pravé domácí štěstí, a to v divadelní komedii, která vychází ze seriálu Domácí štěstí s Ivou Hüttnerovou. Toto milé představení nazvané Domácí@štěstí.hned budou moci diváci zhlédnout ve čtvrtek 15. února od 19 hodin v sázavském Kulturním domě. 

Hudba rozezní kavárnu 
Benešov – Hudební program bude připraven v Cafe Bar Terasa v Benešově již v pátek 16. února od 19.30. Kavárenské prostory rozezní Michal Chik s bluesovými a rockandrollovými písněmi. 

Esoterický večírek bude především pro dámy
Benešov – Výklad z mariášových karet, tarotových karet, povídání o andělských posláních a mandalách či výklad z kávové sedliny si mohou užít především dámy, a to díky Dámskému esoterickému večírku. Ten se bude konat v pátek 16. února od 18.30 v benešovském CaffeTea. Vstupenky budou slosovatelné, na místě bude přichystáno i občerstvení. Rezervace míst je ale nutná. 

Bubnování ve skupině si vyzkouší v divadle
Sázava – Skupinové bubnování, které pořádá sázavská komunitní organizace Woskovky již po druhé, bu de mít pod vedením Petr Šušora. Akce, při které budou moci přítomní uvolnit stres a napětí pomocí bubnu, se bude konat v neděli 18. února od 10 hodin opět na prknech sázavského divadla, v místním Kulturním domě. 

Sportovní centrum se přemění na diskotéku
Benešov – Sportovní centrum v Benešově, v ulici U Vodárny, chystá pro příznivce diskotéku. Ta se uskuteční přímo v centru v sobotu 17. února od 20 hodin. Při akci zahraje Dj V-tec a pro zúčastněné bude připravena také tombola, možnost písniček na přání či uvítací drink. 

Tradiční bazárek bude připraven v sokolovně 
Divišov – Prodejní bazárek dětského oblečení, pořádaný ve spolupráci se sdružením Divišáček, bude možné navštívit v divišovské sokolovně po celý víkend, od pátku 16. února od 16 hodin do neděle 18. února do 15 hodin. A v nabídce bazárku bude nejen dětské oblečení, ale vše, co se týká dětí.