Benešovský bazén bude mít novou dlažbu
Benešov – Technická odstávka krytého plaveckého bazénu, která včera začala, potrvá do úterý 26. června. Během ní dojde k výměně dlažby, vedení bazénu tak vychází vstříc častým stížnostem návštěvníků na nevyhovující podlahu a reaguje tak i na několik úrazů z uklouznutí. V loňském roce byla výměna provedena okolo velkého bazénu a v prostorách šaten, od té doby klesl počet úrazů v těchto místech na minimum. Nyní přichází na řadu výměna dlažby v dalších prostorách a spolu s ní i osazení nových dveří v parní kabině. 

Účastníci festivalu Routa budou společně bubnovat
Hrádek u Vlašimi – Multižánrový festival pro rodiče a děti Routa startuje zítra ve 13 hodin na poutním místě v Hrádku u Vlašimi. Nabízí pestrý program především pro nejmenší účastníky, v němž nechybí hudební a taneční vystoupení, divadla či nejrůznější workshopy a dílny. Pro děti jsou připraveny tři louky aktivního vyžití, na kterých si vyhrají například v polní kuchyni, hudebním studiu či s potrubními telefony. V plánu je také společné bubnování účastníků. Festival ukončí ohňová show, která rozsvítí nebe dvě hodiny před půlnocí. 

V pohádkovém lese budou děti plnit úkoly
Týnec nad Sázavou – Pohádkovým lesem se vydají v neděli děti z Týnce a okolí. V dubové aleji za mateřskou školkou na ně budou čekat pohádkové postavy a plnění různých úkolů. Akce začíná ve 14.30 hodin, na start je možné se vydat do 15 hodin. Tradiční akci pořádá Mateřské centrum Motýlek z Týnce nad Sázavou, za nepříznivého počasí se akce ruší. Vstupné je padesát korun, věnováno bude na odměny účastníků. 

Woskovky zvou na bleší trh
Sázava – Prodat, nakoupit či směnit nejrůznější zboží máte možnost na zítřejším bleším trhu na hrázi u hasičárny v Sázavě. Setkání prodejců i nakupujících je zde naplánováno mezi 10. a 12. hodinou. „Doražte se stolkem či dekou, zaberte si místo kdekoli na hrázi a užijte si sousedskou atmosféru,“ vybízí účastníky Woskovky, skupina aktivních maminek, která akci pořádá. Věci, o které nebude zájem, hodlá komunitní organizace příští týden odvézt do charitního obchodu ve Vlašimi. 

Heslo rybářské soutěže zní Chyť a pusť
Záhoří – Mladí rybáři se zítra budou snažit ulovit co nejdelší ryby z hasičské nádrže v Záhoří u Miličína. Od 7.30 se zde koná dětská rybářská soutěž, která se uskuteční systémem chyť a pusť. Zúčastnit se jí mohou všichni, kteří letos dovrší šestnáctý rok věku a mladší. „Nejmenším zájemcům, kteří ještě rybaření nevyzkoušeli, zapůjčíme potřebné náčiní,“ slibují pořadatelé.