V Pivovaru Ferdinand to rozbalí vyznavači punku

Benešov – Na pořádný nářez kytarové muziky se už potřetí mohou těšit příznivci rocku. Na nádvoří pivovaru se totiž už v sobotu 8. července koná Punkrock for Ferdinand. Na festivalovém pódiu vystoupí první kapela už ve 13 hodin. Pak bude následovat přehlídka dalších formací místních i těch, které do Benešova přijedou z poměrně velké dálky. Publiku se představí například Highstreet Hooligans, Blank Out, Just War, SPS, RV-4, Nežfaleš, Cukletu nebo oblíbená NVÚ. Po skončení festivalu bude od 22 hodin následovat v Music Club Hotelu Pošta Afterparty.

V podhradí Českého Šternberku ožije další jarmark

Český Šternberk - Šternberský jarmark, jehož hlavním motivem bude středověk, ožije v sobotu 8. července na náměstíčku pod hradem Český Šternberk. Nebude při něm chybět ani ukázka tradičních, někdy už trochu pozapomenutých řemesel. Návštěvníci se ale budou moci projít také ležením rytířů ze sdružení Honorata, uvidí znojemského kejklíře Jonáše, zatančí jim Angele´s Tribe ze vzdáleného Šumperka a svou souhru se cvičitelem předvedou dravci sokolnice Martiny ze spolku Rozárka z Jiříkova. Jarmark začne v 10 hodin a program organizátoři připravili až do čtvrté odpolední.

Vodní záchranáři na Slapech přijedou pomoci i na skútru

Slapy – Nový záchranářský vodní skútr nebo speciální dvoumotorový člun, který pojme až osm lidí začala v nové turistické sezoně využívat Vodní záchranná služby Slapy. K pacientům zdravotníky přiveze i na benešovskou stranu přehradního jezera člun, i když se mu porouchá motor. Vodní dopravní prostředek je totiž vybavený hned dvěma agregáty. Naprostou novinkou pro vodní záchranáře je také umístění echolokátoru na palubě nového člunu. Sonaru budou záchranáři využívat pro vyhledávání těles pod vodní hladinou, tedy například i utonulých plavců. Poslouží jim, stejně jako GPS navigace s detailním mapovým podkladem i pro bezpečnou jízdu za snížené viditelnosti, tedy v noci či mlze.

Na táboře Hokus pokus budou děti vařit sloní pastu

Benešov – Příměstský tábor Hokus pokus, který pořádá Mateřské centrum Hvězdička, začíná už v pondělí 10. července. Tábor je určený pro školáky od první do třetí třídy. Na účastníky čeká pěkné dobrodružství, těšit se mohou na vaření sloní pasty, rozdělávání ohně bez sirek, odbarvování známé limonády, zapalování železa, odpalování různých raket a také výlety či soutěže.

Jaký byl kdysi Benešov, ukáží Neradovy fotografie

Benešov – Vernisáž výstavy fotografií z archivu Josefa Nerada se uskuteční v úterý 11. července od 17 hodin ve výstavní síni v poliklinice na Malém náměstí. Fotografie ukazují Benešov před přestavbami v 60. a 70. letech. K porovnání budou přiloženy i současné pohledy na stejná místa.