Hlasování by se tam mělo konat v sobotu 26. ledna 2019. V Litichovicích se říjnové komunální volby nekonaly, protože místní obyvatelé nesestavili ani jednu kandidátní listinu. Po volbách obecní náležitosti řeší správce dosazený Ministerstvem vnitra ČR a tak to bude až do doby ustavení nejvyššího obecního sboru.

Vjezd náklaďáků zakáží nové dopravní značky

Ostředek – Ne podle návrhu z 25. října, ale jinak, bude obec Mžížovice a majetek tamních občanů chránit nové dopravní značení před průjezdem velkých náklaďáků. Popisuje to v návrhu Silniční správní úřad Benešov. Některé dopravní značky sice zůstanou dál v platnosti, jiné ale zcela zmizí a nahradí je nové.

U silnice, která do Mžížovic vede od Kozmic, přibude svislé značení zakazující vjezd vozidlům dlouhým přes 10 metrů a s více než 3,5 tunami váhy. Výjimku dostanou vozidla zásobování. U domu čp. 10, jehož roh trčí do silnice a auta ho několikrát poškodila, přibude směrovací deska s bílými a červenými šikmými pruhy.

U galerie se bude jezdit podle vyhlášky

Benešov – Stanovení místní úpravy provozu v prostoru obchodní zóny Galerie Červené Vršky Benešov, oznámil Silniční správní úřad ve středu 5. prosince prostřednictvím veřejné vyhlášky. Ta stanoví, jak bude provedeno vodorovné značení silnice II/112, což je benešovská ulice Červené Vršky a také příjezdové komunikace a parkoviště v prostoru samotné obchodní zóny.

Během realizace, která musí přijít do půl roku od nabytí účinnosti opatření obecné povahy, tedy do června 2019, nesmí dojít k ohrožení bezpečnosti silničního provozu.

S nejvyššími příjmy může počítat ZŠ Dukelská

Benešov – Největší základní škola v Benešově, ZŠ Dukelská, v níž se může vzdělávat až 900 žáků, může i v následujících letech počítat s nejvyššími příjmy, ale také výdaji. Informuje o tom město Benešov ve svém dokumentu nazvaném Střednědobý výhled příjmů a výdajů na roky 2020 a 2021 a týká se příspěvkových organizací města. Tedy například i škol.

ZŠ Dukelská by v prvním zmiňovaném roce měla získat a také vydat přes 47 milionů korun. Zřizovatel, město Benešov, by do příjmů školy měl přispět částkou 6,8 milionu, dalších 39,6 milionu by měl dát Středočeský kraj. Provozní výdaje školy v roce 2020 by měly činit přes 6,7 milionu a výdaje mzdové téměř 40,5 milionu.

V Benešově vlak prezidenta zastaví na chvilku

Benešov – Také město u Konopiště se stane součástí rekonstrukce příjezdu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka z exilu zpět do vlasti. Stane se tak v sobotu 22. prosince, kdy vlak dorazí na benešovské nádraží. Jeho příjezd je naplánovaný na 11.27 hodin, ale čtvrt hodiny před ním tam zastaví vlak doprovodný.

V tu dobu už bude přítomné bavit malý dechový orchestr Vranovanka a folklórní soubor Benešáček. Prezidenta po příjezdu do Benešova přivítají zástupci vedení města a pěvecký sbor ZUŠ Benešov. Orchestr zahraje československou hymnu a sbor zapěje Masarykovu oblíbenou – Ach synku, synku. Vlak vyrazí z Benešova ku Praze ve 12 hodin a 12 minut.