K tomu jsou však oprávněni pouze vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení, oprávněný investor a zástupce veřejnosti, a to nejpozději do 7 dnů ode dne veřejného projednání, tedy do úterý 4. června. Městský úřad Benešov oznamuje veřejné projednání návrhu uvedené změny, které se uskuteční v pondělí 27. května od 9 hodin ve velké zasedací místnosti radnice.

Hledají nového šéfa pro první obchodní společnost

Benešov – Vysoká úroveň manažerských dovedností, tři roky praxe ve vedoucí pozici, znalost fungování s.r.o., požadavků na provoz a správu nemovitostí, ekonomického řízení či orientace v prostředí grantových a dotačních systémů. To, mimo dalších předností a vysokoškolského vzdělání, včetně znalosti angličtiny na úrovní B1, musí ovládat ten, kdo se chce ucházet o post jednatele Kulturního a informačního centra v Benešově.

Radnice pozve pak vyhovující uchazeče na konkurz s pohovorem. Adepti musejí své nabídky posílat do konce května. Kulturní a informační centrum je první benešovskou obchodní společností, která dostane řádného jednatele. Čeká to i Městská sportovní zařízení v Benešově či příspěvkovou organizaci Muzeum umění a designu.

Čarodějnice ohrožuje sucho, na náměstí se ale pálit bude

Benešov – I přes zákaz rozdělávání ohňů se téměř jistě toto opatření nedotkne už tradičního pálení čarodějnic v Benešově. Místem jeho konání totiž nebude žádná louka nebo okraj lesa, ale samotné centrální Masarykovo náměstí. tam se ve čtvrtek 30. dubna akce uskuteční od 18 do 22 hodin. Kromě klasického opékání špekáčků zahrají kapely Lahvátor, RockTom a Riff.