V Benešově plánují podávání formulářů non stop
Benešov – Otevřenost úřadu 24 hodin denně je cílem projektu, který chce uvést v život benešovská radnice. Ta kvůli tomu už také podala žádost o finanční podporu IROP. Projekt Elektronické služby města Benešova má stát celkově přes 9,5 milionu korun a jeho cílem je vytvořit webový portál pro automatizované elektronické podávání formulářů veřejné správy, sjednocení grafické úpravy formulářů města a úřadu a především otevřenost úřadu po celý den. Občané službou získají už napřesrok efektivnější a transparentnější službu a díky snížení tisku a distribuci dokumentů ušetří také samotný úřad.O prodeji bytů hlasovalo už přes pět set lidí
Benešov – O tom, zda je mezi občany města zájem o odkoupení a také prodávání městských bytů, hlasují v těchto dnech na webu nejen potenciální kupci, ale také další obyvatelé Benešova. I jim totiž patří městský majetek, tedy i obecní byty. V anketě odpovídají na otázku, zda souhlasí s privatizací bytového fondu v Benešově. Své hlasy k poledni 26. září poslalo 508 lidí. Ano odpovědělo 183 a Ne 325 respondentů.

Na týneckém hradě ukončí léto tradičně Keltský večer
Týnec nad Sázavou – Už tradiční, celkově dvanáctý Keltský večer, akce odkazující na Kelty a keltskou kulturu, uzavře v sobotu letní sezónu na týneckém hradě. Keltský večer startuje v 16 hodin a divákům, kteří budou platit jen dobrovolné vstupné, zahraje a zatančí řada skupin. Vystoupí například formace Hana Band s repertoárem Čechomoru či Vlasty Redla, Wild Rose, Cowentina nebo Hekelén Tekelén s písněmi kapely Jethro Tull. „Vzhledem k tomu, že bude poprvé vstupné dobrovolné, věřím, že přijde ještě více lidí,“ uvedla kastelánka týneckého hradu Magdalena Timplová.