Utajované a zamlžované stavění začne co nevidět
Benešov – Oznámením o zahájení společného řízení na stavbu obchodního domu na benešovských Červených vršcích z úterý 4. září, startuje dlouho utajovaná a zamlžovaná přestavba obchodního domu Kaufland. Firma podala žádost o vydání společného povolení v polovině prázdnin a tím dnem také stavební úřad zahájil společné územní a stavební řízení. K tomu mohou dotčené orgány uplatnit závazná stanoviska, účastníci řízení své námitky. Veřejnost musí připomínky ke stavbě doručit do 15 dnů a lidé mohou také nahlížet do podkladů na MěÚ Benešov. Je přístupný: Po, St 8 – 17, Út, Čt po dohodě.

Domašínem auta až do konce května 2019 neprojedou
Domašín – A je to tu zas. Nejspíš to si řeknou motoristé, kteří si po dlouhé uzavírce silnice druhé třídy číslo 112 v Domašíně užívali její znovuotevření. Jenže silnice se motoristům opět zavře. Důvodem je poprava úseku pod domašínským kostelem vedoucím po náspu. Právě tam nevydržel nápor těžkých aut a před časem se sesul. Od té doby kyvadlový provoz v domašínské vlásence řídí mobilní semafory. Uzavírka silnice začne v pondělí 17. září a její znovuotevření plánují orgány až koncem května příštího roku. Objízdná trasa bude tentokrát ještě delší, protože motoristé nebudou moci využívat cesto kolem modelářského letiště poblíž Radošovic.

Benešovští radní schválili podání výpovědi z bytu
Benešov – Dva případy neplatičů projednala při své schůzi městská rada a jednohlasně rozhodla, že oba skončí kvůli nemožnosti dohodnout se podáním výpovědi z nájmu bytu. Jedním z nich je ten ve druhém patře paneláku v Nové Pražské ulici. Druhý neplatící nájemním se bude muset odstěhovat ze třetího patra městského bytu ve Vlašimské ulici. Současně rada města Benešova uložila Odboru rozvoje města a správy majetku zabezpečit provedení rozhodnutí rady.

Jednají o dodatečném povolení stavby vodovodu
Řehenice – Oznámení o zahájení řízení o dodatečném povolení stavby vodovodního přivaděče v Dařboži, osadě u Babic nedaleko Řehenic vydal formou veřejné vyhlášky benešovský městský úřad. Řízení se týká změny trasy vodovodu na pozemcích v katastrálním území Ládví a také Babic u Řehenic. Celé řízení vychází z toho, že MěÚ Benešov a jeho odbor ŽP při závěrečné prohlídce vodního díla na konci loňského ledna zjistil, že stavba nebyla dokončena a chybí některé jeho funkční části. Nebyly provedeny tlakové zkoušky, dezinfekce potrubí, proto úřad vydal rozhodnutí o zákazu užívání stavby.