Kvůli přerušení dodávky proudu ale úředníci závislí na fungování výpočetní techniky, nebudou moci vyhovět požadavků svých zákazníků, tedy občanů. Proto zůstane benešovský městský úřad pro dnešek veřejnosti zcela nepřístupný. Úředníci budou dnes doma, dostali volno.

Pomoc seniorovi přišla až po hodinách

Benešov – Hodiny bez pomoci ležel v neděli 2. června zraněný muž na podlaze svého pokoje v Domě s pečovatelskou službou (DPS) v Tyršově ulici v Benešově. O víkendech tam neslouží správce objektu a mužovo volání nakonec zaslechli sousedi. Ani hasiči ale místo, odkud se volání ozývalo, nedokázali hned najít. „Pátrání trvalo zhruba hodinu,“ potvrdila mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Podle Petry Effenbergerové, mluvčí středočeské záchranky, muž spadl z postele. „Zranil si při tom dolní končetinu a pánev a několik hodin ležel bez pomoci, protože nemohl bolestí vstát,“ uvedla mluvčí. Pacienta záchranáři ošetřili a pro transport do nemocniční chirurgie zafixovali ve vakuové matraci. Benešovským seniorům ve čtyřech DPS, slouží osobní nouzová tlačítka, ale zatím je nemají všichni.

Judisté a basketbalisté se radují, přiklepli jim grand

Benešov – Dotace z Grantového fondu Benešova odsouhlasili pro sportovní kluby judistů a košíkářů zastupitelé města. V rámci podpory sportu a jiného využití volného času tak zajímavou částku 120 tisíc korun obdržel Sportovní klub policie Benešov. Judisté prostředky využijí v letošním roce na sportovní činnost, startovné v soutěžích, dopravu, soustředění, sportovní vybavení a pomůcky a také medaile a poháry.

Podporu města získá pro letošek také BC Benešov. Jeden z nejpočetnějších městských sportovních klubů muže počítat s částkou 400 tisíc korun. Sportovci pod bezednými koši peníze budou moci využít na úhradu cestovného, rozhodčích, turnajů, soustředění a pobytových kurzů, materiální vybavení, pronájem hal a tělocvičen, medailí, pohárů a plateb například České basketbalové federaci.

Známým byt nepřenechali

Benešov – Kvůli nesplnění zákonných podmínek pro přechod nájmu bytu v osmém patře panelového domu v Bezručově ulici zahájilo město Benešov prostřednictvím usnesení svých radních řízení o vyklizení uvedeného bytu 2+1 s podlahovou plochou 50 metrů čtverečních. Zabezpečení provedení potřebných úkonů vedoucích k realizaci uvedené věci uložili radní Odboru správy majetku Mestského úřadu v Benešově.

Dodávka chrstla olej na vozovku

Benešov – Několik desítek metrů dlouhou olejovou skvrnu po sobě zanechal na vozovce silnice číslo 110 u Benešova řidič bílé dodávky. Na místo události proto vyjeli na žádost strážníků Městské policie Benešov také hasiči. Ti ropnou látku zasypali sorbentem, tedy granulemi přípravku schopného vázat naftu, benzin nebo třeba právě olej. Podle zjištění strážníků se jednalo o vozidlo Renault a jeho řidič bude proto u benešovských úředníků podávat vysvětlení, proč k úniku oleje na silnici došlo.

K mračskému domu seniorů přivedou kanalizační trubky

Mrač – Kvůli výstavbě kanalizační přípojky pro Komunitní dům seniorů Mrač, dojde v jeho blízkosti k
přechodné úpravě provozu na tamní silnici III. třídy číslo 1091. Práce se budou týkat úseku silnice dlouhého zhruba 20 metrů. Motoristé se s omezením budou muset vyrovnávat hned na příjezdu do Mrače od Benešova a od Poříčí nad Sázavou. Práce by podle plánu, který schválil také Dopravní inspektorát Policie ČR v Benešově, měly začít ve čtvrtek 6. června a ukončeny by pak měly být v pondělí 10. června. Před místem prací na tuto situaci řidiče upozorní přenosné značky.

Nebezpečný odpad odvezli z Libouně, Roudného i Zvěstova

Zvěstov – Zajistit správnou likvidaci nebezpečného odpadu, jímž jsou například motorové, převodové či hydraulické oleje, olejové filtry, akumulátory, barvy, lepidla či ředidla nebo pesticidy, zářivky, lednice, mrazáky a také televize a počítače, pomohlo obyvatelům Libouně, Roudného a Zvěstova už v pondělí 3. června přistavení kontejneru. V Libouni ho firma Compaq přistavila u komunikace ke hřišti, v Roudném u bývalé hospody a ve Zvěstově ve dvoře u váhy.