Pokud by se někomu ze Zapovy ulice postup Silničního správního úřadu nebo jeho návrhy nelíbily, může proti nim podat námitku a to do 25. března.

Sázava hodlá propachtovat pozemek u bytového domu

Sázava – Až do čtvrtka 21. března do druhé odpolední se mohou na sázavské radnici hlásit ti, kteří by měli zájem o pronájem pozemku s rozlohou 78 metrů čtverečních přiléhajícího k jednomu z bytových domů v Dělnické ulici.

Záměr pachtu zveřejnil Městský úřad Sázava a informuje v něm i o tom, že pozemek hodlá nabídnout obyvatelům uvedeného domu k využití jako zahrádku. Nyní se už jen čeká, kdo na záměr pachtu odpoví. Případný nájemce bude městu platit od pondělí 1. dubna 520 korun za rok. Smlouvu s ním město uzavře na dobu neurčitou.

Silnici z Týnce nad Sázavou do Krhanic zaberou kopáči

Týnec nad Sázavou – Na celé dva měsíce se krajská silnice II/106 z Týnce do Krhanic v prostoru Chrástu nad Sázavou stane místem, kde by si řidiči měli dát velký pozor. Od 1. dubna do 30. května tam budou probíhat výkopové práce. Energetická firma bude do výkopu pokládat nový kabel vysokého napětí.

Výkop se bude týkat úseku dlouhého 905 metrů. Při tom zemní stroje vykopou vždy pouze 50 metrů a po pokládce kabelu se posunou dál. Dopravu ve zúženém místě budou kvůli zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu řídit přenosné semafory. Výkopové práce se odehrají v nezpevněné krajnici komunikace, takže její oprava by už neměla výrazně zhoršit nekvalitní povrch silnice.

Na vzpomínkovou akci sveze účastníky zdarma autobus

Benešov – Série májových vzpomínkových akcí, které každoročně připomínají krutosti druhé světové války a její oběti, zahájí v Benešově tradičně pieta v Konopišti. Tam, v zatáčce za mostem přes Konopišťský potok, se pieta uskuteční už ve čtvrtek 18. dubna. U pomníku americkým letcům v podzámčí začne uctění jejich památky už v 11 hodin.

Na čas tam zájemce z řad veřejnosti přiveze z Benešova zdarma autobus. Ten odjede ze zastávky městské hromadné dopravy v nové Pražské ulici v 10.30. Vzpomínková akce se od roku 1990 koná každoročně na počest devíti letců 490. skupiny bombardérů 8. letecké armády USAF. Ty nacisté zavraždili v Heřmaničkách a v Konopišti 19. dubna 1945.