Podle Ivany Zemanové je nejvýraznější navýšení v oblasti služeb pro obyvatelstvo, kam jsou zařazeny i dva miliony na stavbu terminálu. Proti tomu v investičních výdajích dochází celkově ke snížení rozpočtovaných prostředků přibližně 5,6 milionu za akce hlavní i hospodářské činnosti. K financování rozpočtu je zapojen také úvěr 60 milionů na celý rok. „K žádnému čerpání úvěru zatím nedošlo a město ho proto nesplácí a veškeré výdaje hradí z vlastních prostředků,“ dodala Zemanová.

Cokoliv chcete, předvede Cokol!v

Už třetí prázdninový festival Benešov City Live má ve čtvrtek 11. července od 20 hodin na programu své druhé číslo. Na pódiu na Masarykově náměstí vystoupí formace Cokol!v. Ta na českých jevištích působí od začátku roku 2007. Její sestava se několikrát měnila. Dokonce se z původních tří rozrostla na pět členů. Peak hraje na bicí, Kučí na kytaru a také zvládá KuBass s basskytarou a druhým zpěvem. Kytarista Martin má druhý hlas a zpěv má na starosti i Zuzka. Ta se divákům představuje se svými líbeznými houslemi.

Pokládka kabelu zpomalí rychlost dopravy

Částečná uzavírka silnice druhé třídy číslo 125 z Vlašimi do Trhového Štěpánova čeká na motoristy v Pavlovicích. Kvůli tomu tam dojde k dočasné úpravě provozu. Polovinu silnice v délce 150 metrů zaberou od 15. do 25. července dělníci při pokládce kabelu nízkého napětí. Na místo s omezením jízdy upozorní motoristy přechodné dopravní značení včetně přenosných semaforů, které budou kyvadlově pouštět řidiče z jednoho a druhého směru jízdy.

Dokončili a zaregistrovali územní studii Na Sladovce

Podmínky vyplývající z územního plánu města Benešov, že některé stavební záměry bude možné realizovat až po zpracování územní studie, jsou splněny. V roce 2017 odstartovala územní studie Na Sladovce a ta je nyní dokončena a zaregistrována. Studie navrhuje variantní řešení veřejného prostranství.